Rodzinne ferie jak z bajki
Realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus” miejska inicjatywa to cykl bezpłatnych atrakcji skierowanych do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców lub dziadków. W programie m.in. seanse kinowe, warsztaty zielarskie czy zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej.
„Rodzinne ferie jak z bajki” to cykl wydarzeń międzypokoleniowych obejmujący cztery bloki tematyczne: Tajemnicze podziemia, Teatr w samo południe, Bajka na wielkim ekranie oraz Kolory natury – zioła od Herbapolu.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Aktywny Senior w karnawale. Miasto przygotowało szereg atrakcji dla najstarszych lublinian
W spotkaniach mogą wziąć udział dzieci od 4 roku życia wraz z rodzicami, dziadkami lub pełnoletnim rodzeństwem. Zaplanowane atrakcje skierowane są do wszystkich lubelskich rodzin, zarówno dużych, jak i tych mniejszych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja bądź odbiór nieodpłatnych wejściówek.
Tajemnicze podziemia
Pierwsza z zaplanowanych dla najmłodszych atrakcji to zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej, łączącej ze sobą dwa miejsca, w których rozgrywają się najważniejsze dla Lublina legendy – o sądzie diabelskim, znanej też jako „Legenda o czarciej łapie” (Trybunał Koronny) oraz „Legenda o śnie Leszka Czarnego” (plac Po Farze). Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć wyjątkową ekspozycję makiet przedstawiających rozwój naszego miasta na przestrzeni wieków, a także wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły panoramy Lublina. Zwiedzanie trasy pozwoli również poznać bohaterów najpopularniejszych lubelskich legend, a także obejrzeć widowiskowo przedstawioną historię pożaru miasta z 1719 roku.
Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (17 lutego) o godz. 11.00.
Kolory natury – zioła od Herbapolu
Na lubelskie rodziny czekają także warsztaty zielarskie, podczas których uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą, czy można założyć ziołowy ogród na balkonie oraz czy zioła mogą nam służyć jako apteczka pierwszej pomocy. W programie wydarzenia, poza edukacją o roślinach przewidziano także konkursy z nagrodami.
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach – 19 oraz 28 lutego o godz. 11.00 w siedzibie spółki Herbapol – Lublin przy ul. Diamentowej 25 i są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców lub dziadków. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja online na warsztaty 19 lutego rusza 17 lutego o godz. 9.00.
Bajka na wielkim ekranie
Mali miłośnicy kina mogą natomiast wpaść na weekendowe seanse filmowe w Kinie Bajka (ul. Radziszewskiego 8). Dla zainteresowanych przygotowano dwie propozycje: pokaz filmu animowanego „Fantastyczny Angelo” 23 lutego o godz. 15.15 oraz seans filmu familijnego „Pies na medal”, który będzie miał miejsce 2 marca o godz. 15.15.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki, które będzie można odebrać w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23. Bezpłatne bilety na animację „Fantastyczny Angelo” będą dostępne od 20 lutego od godz. 8.00, natomiast na film „Pies na medal” od 27 lutego od godz. 8.00. Na jedną rodzinę przysługują maksymalnie 4 wejściówki.
Teatr w samo południe
Ostatnia z przygotowanych propozycji to spektakl „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy”, na który zaprasza Teatr Andersena. Inspirowane baśniami Braci Grimm widowisko to magiczna przygoda dla małych i dużych, wciągająca w świat niezwykłych historii i wyjątkowych bohaterów.
Spektakl dla dzieci 4+ wraz z rodzicami lub dziadkami odbędzie się 26 lutego o godz. 12.00 w siedzibie Teatru Andersena w Centrum Spotkania Kultur (pl. Teatralny 1). Odbiór nieodpłatnych zaproszeń będzie możliwy od 24 lutego od godz. 8.00 w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Zima w mieście”. Sprawdź jakie atrakcje czekają na najmłodszych
Organizatorami akcji „Rodzinne ferie jak z bajki” są Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin Lublin we współpracy z Herbapol – Lublin S.A., Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, Kinem Bajka oraz Teatrem Andersena.
Pingback: Dzień Kota w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt