LublinWiadomości

Slow jogging w Ogrodzie Botanicznym

Kto biega chętnie, ale powoli, ten w sobotę, 25 maja, powinien udać się do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie. W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Slow Joggingu (International Slow Jogging Day) odbędzie się tam warsztat poświęcony tej technice biegu oraz witalny trucht po ścieżkach ogrodu.

Zapisy na trening przyjmowane są do 24 maja, telefonicznie pod numerem 509 228 513 oraz na facebookowym profilu Slow Jogging Lublin. Koszt udziału to 5 zł za osobę. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00, ale uczestnicy proszeni są o pojawienie się przed wejściem do ogrodu przy ul. Willowej o 9:45.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Polega na truchtaniu w bardzo powolnym tempie, małymi krokami, przez co jest odpowiednia dla każdego przeciętnie zdrowego człowieka, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Jak twierdzą zwolennicy, slow jogging nie obciąża organizmu, nie prowadzi do bóli mięśniowych i zakwasów, nie naraża na kontuzje – a pomaga utrzymać organizm w zdrowiu i sprawności. Więcej – może nawet odchudzić!

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bieg Solidarności wystartuje po raz 31

Aneta Mojduszka, trenerka tej techniki, która poprowadzi również sobotnie warsztaty w Botaniku, przekonuje, że  „jeżeli będziemy trenować regularnie, systematycznie, ok. 30-40 minut w ciągu tygodnia, tak powiedzmy 3-4 razy, to jesteśmy też w stanie stracić kilka kilogramów”.

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Dnia Slow Joggingu znaleźć można na stronie wydarzenia na Facebooku.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *