EdukacjaLublinWiadomości

Studenci inspirują na wiosnę. Z okazji Dnia Ziemi zbudowali ekologiczne meble (foto)

Z okazji wypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi studenci Politechniki Lubelskiej zorganizowali warsztaty budowania mebli z palet pochodzących z recyklingu. W ten sposób chcieli udowodnić, że materiały, które są przeznaczone do utylizacji można z powodzeniem ponownie wykorzystać i zrobić z nich elementy wyposażenia wnętrz, czy małej architektury.

Studenci wzięli się do pracy w poniedziałek z samego rana. Było kreatywnie i ekologicznie. Praca koncepcyjna, składanie, wycinanie, heblowanie i sadzenie… Kolejne meble powstawały dosłownie w mgnieniu oka. Budowano siedziska, na których studenci wydziału będą mogli odpoczywać między zajęciami. Siedziska wyjątkowe, bo sensoryczne.

– Nasze meble są porośnięte zielenią: lawendą, mięto, tymiankiem i oregano. Chcemy żeby było nie tylko ekologicznie, ładnie i wygodnie, ale też pachnąco – mówi dr inż. arch. Rafał Strojny, opiekun Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Ekologicznego „Archinature”, organizatora warsztatów.

Rozwiązanie to od razu przypadły studentom do gustu.

fot. PL

– Pierwszy raz buduję meble z palet, ale ten pomysł bardzo mi się podoba. To świetne wykorzystanie surowców wtórnych, z których można stworzyć wyjątkowe miejsce do wypoczynku – uważa Weronika Gospodarek, członkini „Archinature” i dodaje: – Polecam takie rozwiązanie na balkony i do przydomowych ogródków, bo jest stosunkowo tanie i daje niepowtarzalny efekt. Doskonale sprawdzi się, o ile oczywiście palety wcześniej oszlifujemy i zespolimy wkrętami, a potem zaimpregnujemy, żeby były odporne na warunki atmosferyczne.

fot. PL
fot. PL
fot. PL
fot. PL
fot. PL
fot. PL
fot. PL

Wydarzenie było finansowane w ramach projektu ze środków budżetu państwa, przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II PN”, „Nauka da się POLLUB-ić” edycja 2 „POLLUB-my Ziemię”.

Jeden komentarz do “Studenci inspirują na wiosnę. Z okazji Dnia Ziemi zbudowali ekologiczne meble (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *