LublinWiadomości

Tour de Pologne Women przejedzie ulicami Lublina

2. Tour de Pologne Women odbędzie się w dniach 28-30 czerwca br. Gospodarzem wyścigu jest w tym roku województwo lubelskie. Pierwszy, piątkowy etap – jazda indywidualna na czas, zostanie rozegrany w Lublinie. Będą zmiany w organizacji ruchu. Możemy spodziewać się też dużych utrudnień w centrum miasta.

Trzydniowy Tour de Pologne Women rozpocznie się w piątek, 28 czerwca, ok. godz. 16:00 w Lublinie. Natomiast pierwsza zawodniczka wystartuje wystartuje z Placu Litewskiego ok. godz. 17:45.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Startuje 17. edycja Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia (program)

Inauguracyjny, liczący 4,5 km etap wyścigu, obejmuje ulice: 3 Maja – w prawo w Krakowskie Przedmieście – prosto Al. Racławickimi – nawrót na Al. Racławickich – prosto Krakowskim Przedmieściem – Plac Litewski (meta).

Tour de Pologne Women przejedzie ulicami Lublina

Piątkowe zawody odbędą się przy całkowicie wyłączonym ruchu.

Zamknięcie ulic: Kapucyńskiej, 3 Maja (na odcinku od skrzyżowania z ul. Żołnierzy Niepodległej do ul. Krakowskie Przedmieście) oraz Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Wieniawskiej), jak poinformował lubelski Ratusz, nastąpi już ok. godz. 8:00 i potrwa do 23:00 .

Ponadto, ul. Wieniawska pozostanie przejezdna tylko do godziny 14:00. Dodatkowo nieczynny dla ruchu będzie pas jezdni ul. Żołnierzy Niepodległej w kierunku ul. 3 Maja, a pojazdy dojeżdżające od strony ul. Ewangelickiej zostaną skierowane w ul. Ogrodową.

Oprócz tego wyłączone z użytkowania zostaną wszystkie miejsca postojowe na ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Kapucyńskiej. Dodatkowo w godz. 14:00 – 21:00 nastąpi zamknięcie całego odcinka Al. Racławickich (od ul. Lipowej do al. Kraśnickiej). Wyjątkiem pozostanie skrzyżowanie Al. Racławickie – ul. Poniatowskiego – ul. Sowińskiego, gdzie do godziny 16:00 ruch poprzeczny zostanie utrzymany.

Wszystkie sygnalizacje na skrzyżowaniach Al. Racławickich oraz ul. Krakowskie Przedmieście w czasie imprezy będą pracowały w trybie „żółty puls”.

Zmiany obejmą również komunikację zbiorową, która zostanie skierowana na alternatywne trasy.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu za 2023 rok

Drugi, liczący 136 kilometrów, etap rozpocznie się następnego dnia w Krasnymstawie, a zakończy w Kraśniku. Na trasie biegnącej przez tereny Roztocza Zachodniego i Środkowego zawodniczki powalczą o punkty na dwóch lotnych premiach LOTTO zlokalizowanych w Radecznicy i w Batorzu w powiecie janowskim.

Natomiast finałowy, trzeci etap 2. Tour de Pologne Women rozegrany zostanie w niedzielę 30 czerwca. Kolarki wystartują z parku zdrojowego w Nałęczowie i po przejechaniu lotnej premii LOTTO w Skowieszynku wjadą na prawie 15-kilomertową pętlę po Kazimierzu Dolnym, którą pokonają pięciokrotnie, by zafiniszować na Alei Kazimierza Wielkiego. To łącznie 103 kilometrów trasy.

W związku zamknięciem niektórych ulic z centrum Lublina, w piątek, 28 czerwca, komunikacja miejska pojedzie następującymi objazdami:

linia nr 2

w godz. 8.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska – al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

linia nr 3

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w kierunkach Głusk/Dominów

… – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Dąbrowicy:

bez zmian

w godz. w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kraśnicka – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – …

linia nr 4

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w kierunku Elizówki/Dysa:

… – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Poligonowej:

bez zmian

w godz. 14.00 – 21.00

… – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska – al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

linia nr 7

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w kierunku Felin Kalinówka:

… – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Zbożowej:

bez zmian

w godz. w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Sikorskiego – al. Kraśnicka – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – …

linia nr 11

w godz. 14.00 – 16.00

w kierunku os. Widok:

… – Poniatowskiego – Sowińskiego – Głęboka – Narutowicza – al. Piłsudskiego –

w kierunku Węglarza:

… – al. Piłsudskiego – Narutowicza – Głęboka – al. Kraśnicka – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Poniatowskiego – …

w godz. 16.00 – 17.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Piłsudskiego – Narutowicza – Głęboka – al. Kraśnicka – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Poniatowskiego – …

linia nr 12

w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kraśnicka – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – …

linia nr 13

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w kierunku os. Poręba:

… – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Paderewskiego:

bez zmian

w godz. w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – gen. Ducha – al. Sikorskiego – al. Kraśnicka – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – …

linia nr 15

w godz. w godz. 14.00 – 21.00

w kierunku Żeglarska/Dąbrowa:

…– al. Smorawińskiego – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Nadbystrzycka – …

w kierunku Koncertowej:

…– Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Prusa [bez obsługi przystanku Prusa 02] –
al. Solidarności – al. Smorawińskiego – …

linia nr 18

w godz. w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Warszawska – Al. Racławickie – al. Długosza – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

w godz. w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Warszawska – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

linia nr 20, 30

w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Warszawska – al. Kraśnicka – Głęboka – Narutowicza – al. Piłsudskiego – …

linia nr 26

w godz. w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Sowińskiego – Al. Racławickie – al. Długosza – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Prusa – …

w godz. w godz. 14.00 – 16.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Sowińskiego – Poniatowskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Prusa – …

w godz. w godz. 16.00 – 21.00

w kierunku Paderewskiego:

… – Filaretów – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Jaczewskiego – …

w kierunku Węglinka:

… – Prusa – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – …

linia nr 31, 150

w godz. w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Sowińskiego – Al. Racławickie – al. Długosza – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

w godz. w godz. 14.00 – 16.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Sowińskiego – Poniatowskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

w godz. w godz. 16.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Filaretów[31]/Wileńska[150] – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska [powrót: – Wodopojna – Świętoduska] –
Al. Tysiąclecia – …

linia nr 32

w godz. w godz. 8.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska [powrót: – Wodopojna – Świętoduska] – Al. Tysiąclecia – …

linia nr 40

w godz. w godz. 8.00 – 23.00

w kierunku Chodźki- szpital

… – Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Północna – …

w kierunku Żeglarskiej

… – Prusa – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Nadbystrzycka – …

linia nr 44

w godz. 14.00 – 16.00

w kierunkach: Choiny/Kawka-las:

… – Nadbystrzycka – Zana – Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – …

w kierunku os. Widok:

… – Leszczyńskiego – Popiełuszki – Poniatowskiego – Sowińskiego – Głęboka – Nadbystrzycka – …

w godz. 16.00 – 21.00

w kierunkach: Choiny/Kawka-las:

… – Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Północna – Lipińskiego … – …

w kierunku os. Widok:

… – Północna – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Nadbystrzycka – …

linia nr 55

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w kierunkach: Felin Europark/Dworzec Świdnik Miasto:

… – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Koncertowej:

bez zmian

w godz. 14.00 – 16.00

w kierunkach: Felin Europark/Dworzec Świdnik Miasto:

…– Poniatowskiego – Sowińskiego – Głęboka – Narutowicza – pl. Wolności – …

w kierunku Koncertowej:

…- Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Prusa [bez obsługi przystanku Prusa 02] –
al. Solidarności – al. Smorawińskiego – …

w godz. 16.00 – 21.00

w kierunkach: Felin Europark/Dworzec Świdnik Miasto:

…– al. Smorawińskiego – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Zamojska – …

w kierunku Koncertowej:

…- Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Biernackiego – Prusa [bez obsługi przystanku Prusa 02] –
al. Solidarności – al. Smorawińskiego – …

linia nr 57

w godz. 8.00 – 14.00 i 21.00 – 23.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kraśnicka – Al. Racławickie – al. Długosza – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kraśnicka – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska –
al. Solidarności – Al. Tysiąclecia – …

linia nr 74

w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kompozytorów Polskich – al. Solidarności – Wodopojna – Świętoduska – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Okopowa – Lipowa – …

linia nr 151, 155, 158, 950*

w godz. 14.00 – 21.00

w obu kierunkach przejazdu:

… – al. Kraśnicka – Głęboka – Narutowicza – al. Piłsudskiego – …

* wariant kursujący przez Al. Racławickie

 

 

 

Jeden komentarz do “Tour de Pologne Women przejedzie ulicami Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *