LublinWiadomości

Trwa przebudowa ulicy Popiełuszki. W czwartek drogowcy zamknął wjazd od ul. Głowackiego

W czwartek, 20 lipca, drogowcy zamkną wjazd od ul. Głowackiego w ul. Popiełuszki. Ma to związek z trwającymi w tamtym rejonie pracami drogowymi. Ratusz przewiduje, że utrudnienia w ruchu potrwają do końca miesiąca.

Kierowcy jadący od strony Al. Racławickich w kierunku ul. Popiełuszki zostaną skierowani w ul. Junoszy. Natomiast na odcinku od ul. Junoszy do ul. Popiełuszki ruch będzie odbywał się w obu kierunkach.

Ulica Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Głowackiego. W ramach prowadzonych prac odnowiona będzie również sygnalizacja świetlna, która zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem.

Ulica ma zyskać także nowe oświetlenie dostosowane do aktualnych wymogów technicznych.

Inwestycja obejmie poza tym przebudowę chodników, które zostaną wykonane z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych. Powstanie także kanał technologiczny.

Zmiany mają również objąć infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zostanie przeniesiony. Docelowo znajdzie się on za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego. Będą utrudnienia w ruchu

Celem inwestycji jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych w obszarze objętym przebudową.

– Przebudowę ul. Popiełuszki realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, a koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Rausza.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec września 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *