LublinWiadomości

Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższych dniach rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania w rejonie ulicy Popiełuszki w Lublinie. Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych w obszarze objętym przebudową. Od piątku 16 czerwca będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Prace drogowe rozpoczną się w piątek i będą prowadzone etapami, aby zminimalizować zakłócenia w ruchu drogowym. Czasowa organizacja ruchu obejmie utrzymanie ruchu jednokierunkowego od strony ulicy Poniatowskiego w kierunku alei Sikorskiego. Ma być również zachowany bezpieczny dojazd do posesji na każdym etapie przebudowy.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Głowackiego z ulicą Popiełuszki oraz modernizacja sygnalizacji świetlnej to tylko niektóre elementy projektu. W ramach prac drogowych, ulica Popiełuszki na odcinku od ulicy Junoszy do ulicy Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, a także nowoczesne oświetlenie, dostosowane do najnowszych standardów technicznych. Chodniki z kostki brukowej zostaną wybudowane na fragmentach, które dotychczas nie były remontowane. Powstanie także kanał technologiczny.

W związku z prowadzonymi pracami linie autobusowe 2, 4 i 13 będą miały zmienioną trasę i nie będą obsługiwać kilku przystanków. Podczas trwania objazdów, przystanki Puławska 01, Puławska 02, Głowackiego 01, Głowackiego 02, Galeria Labirynt 02 oraz KUL 01 nie będą obsługiwane przez wspomniane linie. W przypadku linii 2, 4 i 13, które kursują w tym rejonie i zmierzają do centrum, trasa autobusów będzie prowadziła przez al. Sikorskiego prosto do al. Racławickich, a następnie przez Krakowskie Przedmieście. Autobusy kierujące się w stronę Czechowa i Sławinka również ominą ulicę Popiełuszki.

Rozmieszczenie przystanków komunikacji miejskiej również ulegnie zmianie. Istniejący przystanek przy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zostanie przeniesiony za skrzyżowaniem z ulicą Junoszy. Na przystankach mają pojawić się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Przebudowę ulicy Popiełuszki przeprowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 4,7 mln złotych. Prace są częścią projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Przewidywane zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2023 roku.

fot. Google Maps

Jeden komentarz do “Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego. Będą utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *