ChełmPolitykaWiadomości

Stanisław Żmijan wraca na Wiejską. Złożył już ślubowanie poselskie

Szef Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim, Stanisław Żmijan, powrócił do Sejmu jako nowy poseł ziemi lubelskiej. Objął mandat po śmierci Riadza Haidara, który zmarł pod koniec maja. Żmijan złożył ślubowanie poselskie na posiedzeniu Sejmu, które rozpoczęło się we wtorek, 13 czerwca.

To powrót Żmijana do Sejmu po prawie czterech latach nieobecności na Wiejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku nie uzyskał mandatu, mimo że zajął trzecie miejsce w okręgu 7. Nie zmienia to jednak faktu, że jest jednym z najbardziej doświadczonych parlamentarzystów na Lubelszczyźnie. Przez osiemnaście lat (2001-2019) był posłem IV, V, VI, VII i VIII kadencji.

Obecnie pełni funkcję szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie. Wcześniej, w latach 2011-2013, również pełnił tę funkcję. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Lubelskiej.

Stanisław Żmijan przejął poselski mandat po Riadzie Haidarze, który był znanym nie tylko ze swojej aktywności politycznej, ale także zawodowej i społecznej. Haidar urodził się w Syrii, jednak studiował medycynę w Polsce. Przez wiele lat pracował jako ordynator oddziału neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku Riad Haidar zdobył mandat posła IX kadencji, startując z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *