BiznesKrasnystawWiadomościZ regionu

Krasnystaw doczeka się nowego mostu na rzece Wieprz. Budowa ruszy w przyszłym roku

Rząd przeznaczy prawie 31 mln zł na budowę nowego mostu na rzece Wieprz w Krasnymstawie. Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, podpisał w piątek dokument potwierdzający przekazanie wsparcia dla tej inwestycji. Środki pochodzą z programu „Mosty dla Regionów” i stanowią 80% kosztów budowy.

Nowy most będzie częścią układu komunikacyjnego powstającego w tej części województwa lubelskiego, którego osią jest droga ekspresowa S17. Budowa nowej przeprawy niewątpliwie poprawi drożność komunikacyjną Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego.

Obecna przeprawa na rzece Wieprz uległa znacznym uszkodzeniom jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, dlatego władze Krasnegostawu od dłuższego czasu zabiegają o budowę nowego mostu. W trakcie piątkowego spotkania, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk podkreślił znaczenie tej inwestycji i przekazał, że przetarg na jej realizację zostanie ogłoszony jeszcze w tym kwartale. Natomiast pierwsze prace związane z budową mostu mają rozpocząć się już na początku ostatniego kwartału tego roku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozpocznie się budowa odcinka S12 Dorohucza-Chełm. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Planowany most na rzece Wieprz w Krasnymstawie ma połączyć ul. Gawryłowa z ul. Nieczaja i będzie częścią większego projektu obejmującego również budowę dróg dojazdowych. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 38 mln zł, z czego większość pokryje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Budowa mostu będzie realizowana w latach 2024-2026.

fot. Google Maps – ulica Gawryłowa na wysokości ulicy Nieczaja, pomiędzy nimi rzeka Wieprz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *