Piłka nożnaSportWiadomości

Feio bez kontraktu. Piłkarze odmówili udziału w dzisiejszym sparingu!

Motor Lublin nie przedłużył kontraktu z trenerem Goncalo Feio, co wywołało poważny kryzys w klubie. Piłkarze postanowili zastrajkować i odmówili udziału w zaplanowanym  na dzisiaj sparingu z Górnikiem Łęczna, który miał odbyć się o godz. 11.00…

Powodem strajku jest brak nowej umowy dla trenera Goncalo Feio. Kontrakt Portugalczyka, który doprowadził „żółto-biało-niebieskich” do awansu na zaplecze ekstraklasy, wygasł 30 czerwca i nie został jak dotąd przedłużony.

Piłkarze i sztab przebywają obecnie w siedzibie klubu mając nadzieję na wznowienie negocjacji kontraktowych trenera z głównym akcjonariuszem klubu. Te są jednak utrudnione, bo Zbigniew Jakubas – właściciel Motoru Lublin – przebywa obecnie za granicą.

Motor Lublin miał zmierzyć się w sobotnie przedpołudnie z Górnikiem Łęczna w meczu sparingowym. Spotkanie zostało jednak odwołane, o czym poinformował na Twitterze Tomasz Włodarczyk.

Portugalczyk, mimo że przyczynił się do awansu Motoru na zaplecze Ekstraklasy, jest bohaterem licznych skandali, które miały miejsce ostatnimi czasy w Motorze. Jak chociażby ten związany z byłym już prezesem klubu, Pawłem Tomczykiem, w którego głowę trafiła plastikowa kuweta na dokumenty, „zaserwowana” przez portugalskiego szkoleniowca.

Niemniej jednak, Feio mógł do tej pory liczyć na pełne wsparcie ze strony właściciela Zbigniewa Jakuba. Tymczasem główny udziałowiec nie przedłużył wygasającego kontraktu ze szkoleniowcem, co wywołało niezadowolenie piłkarzy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Motor Lublin ogłasza plan przygotowań do sezonu 2023/24 Fortuna I ligi

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa, ale istnieje możliwość, że cała sytuacja jest elementem negocjacji nowej umowy pomiędzy klubem i szkoleniowcem.

Motor Lublin rozpocznie sezon Fortuna I ligi 21 lipca meczem z Zagłębiem Sosnowiec.

Jeden komentarz do “Feio bez kontraktu. Piłkarze odmówili udziału w dzisiejszym sparingu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *