LublinWiadomościWybory 2023

Wielki zegar już odlicza. Lublin zachęca mieszkańców do udziału w wyborach

Lublin przyłącza się do inicjatywy Unii Metropolii Polskich, mającej na celu podniesienie frekwencji wyborczej. Centralnym elementem kampanii jest olbrzymi zegar, który mierzy czas pozostały do wyborów parlamentarnych, zaplanowanych na 15 października.

„Nie śpij, bo Cię przegłosują!”, to mocne wezwanie, kóre płynie z Lublina przed zbliżającą się wielkimi krokami niedzielą wyborczą.

– Udział w wyborach to nasze prawo i obowiązek, a także możliwość decydowania o swojej przyszłości. Zachęcam wszystkie mieszkanki i mieszkańców Lublina do skorzystania z tego przywileju. W ten sposób kształtujemy społeczeństwo obywatelskiego oraz realizujemy ideę państwa demokratycznego. W najbliższą niedzielę mamy szansę zdecydować o przyszłość Polski. O 15 października symbolicznie przypominać ma budzik, który stanął dzisiaj przed Ratuszem – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kampania społeczna #NieŚpijBoCięPrzegłosują, zapoczątkowana przez Miasto Gdańsk, objęła swoim zasięgiem wiele miast Polski. Zegar kampanii zagościł już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Rzeszowie. W Lublinie ogromny budzik został zainstalowany dzisiaj i pozostanie do środy, 11 października, po czym uda się do Bydgoszczy.

Wielki zegar już odlicza. Lublin zachęca mieszkańców do udziału w nadchodzących wyborach
fot. Miasto Lublin

Nie tylko samorządy, ale także osoby publiczne angażujące się w życie publiczne, dołączają do akcji. Forum Kobiet Lublina również aktywnie włączyło się w inicjatywę. Jak mówią jego przedstawicielki, dane jasno pokazują, ze ponad połowa uprawnionych do głosowania to kobiety, a co trzecia z nich nie wie czy wezmie udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– Kobiety w Polsce wywalczyły sobie prawa wyborcze już 100 lat temu, jako jedne z pierwszych na świecie. Nie rezygnujmy z przywileju i prawa do budowania naszego jutra. Głosujmy w nadchodzących wyborach parlamentarnych – zachęca Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ruszył portal bezpiecznewybory.pl. Ma być skutecznym narzędziem w walce z wyborczą manipulacją

Kampania ma na celu zaktywizowanie również grupy społecznej, która głosuje najrzadziej. Chodzi o młodych ludzi między 18. a 29. rokiem życia.

– Jako miasto otrzymaliśmy tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, bo pielęgnujemy takie wartości jak równość, dostępność czy włączanie do współdecydowania o mieście. W najbliższą niedzielę wybierzemy osoby, które przez kolejne cztery lata będą decydować o przyszłości naszego kraju i o jakości naszego życia, dlatego wybierzmy świadomie – podsumowuje Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wielki zegar już odlicza. Lublin zachęca mieszkańców do udziału w nadchodzących wyborach
fot. Miasto Lublin | Wielki zegar już odlicza

Jeden komentarz do “Wielki zegar już odlicza. Lublin zachęca mieszkańców do udziału w wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *