LublinNa sygnaleWiadomości

Ul. Orkana: 24-letnia rowerzystka wjechała wprost pod autobus komunikacji miejskiej (wideo)

W ubiegłym tygodniu w Lublinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Przejeżdżająca rowerem przez przejście dla pieszych 24-latka, wjechała wprost pod autobus komunikacji miejskiej. Wypadek, do którego doszło na ul. Orkana, zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie doszło w minioną środę tuż przed godziną 15.00. Jadąca rowerem wzdłuż ul. Orkana w Lublinie kobieta, w pewnym momencie wjechała na oznakowane przejście dla pieszych. Cyklistka, oprócz tego, że złamała przepisy drogowe nie zachowała również należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym autobusem komunikacji miejskiej.

W wyniku kolizji rowerzystka upadła na ziemię. Pomimo, że zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie młoda kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Na miejscu interweniowali policjanci z lubelskiej drogówki. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że sprawczynią kolizji była 24-letnia mieszkanka Lublina. Mundurowi zakwalifikowali jej zachowanie jako spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co skutkowało mandatem karnym w wysokości 1100 złotych.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 65-letni rowerzysta potrącony na rondzie w Łukowie (wideo)

– Przypominamy, że kierującemu rowerem zabrania się jazdy po przejściu dla pieszych. Prawo o ruchu drogowym nakłada na rowerzystę obowiązek korzystania z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym – apeluje komisarz Anna Kamola z lubelskiej Policji.

Statystyki policyjne są alarmujące. Od stycznia do czerwca tego roku na drogach woj. lubelskiego doszło do 53 wypadków z udziałem rowerzystów, z czego 2 cyklistów zginęło, a 49 doznało obrażeń.

fot. / wideo: Policja | Zapis miejskiego monitoringu

Jeden komentarz do “Ul. Orkana: 24-letnia rowerzystka wjechała wprost pod autobus komunikacji miejskiej (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *