Biała PodlaskaEdukacjaZ regionu

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik zawitał do Rogoźnicy

Nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy (powiat bialski). W poniedziałek, 11 marca, przyjechał do nich Naukobus, czyli mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik.

W poniedziałek i wtorek (11 i 12 marca) uczniowie ze SP im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy mogą m.in. sprawdzić swoją pamięć, rozwiązać łamigłówki i dowiedzieć się, jak pracuje ludzkie serce. Wszystko za sprawą Naukobusa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pokazy, wystawy i warsztaty dla najmłodszych. Politechnika Lubelska świętuje Światowy Dzień Inżyniera (foto)

Jego wizyta to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

Samodzielne eksperymentowanie daje radość. Ułatwia także zrozumienie zjawisk. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Z kolei składanie „człowieka-układanki” to okazja, by poznać anatomię i rozmieszczenie organów wewnętrznych.

Celem programu Nauka dla Ciebie, którego elementem jest Naukobus, jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania, w tym samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powrót do przyszłości made in Lublin. Studenci zbudowali auta do driftu w skali 1:10 (wideo)

Rolą Naukobusa jest umożliwienie popularyzacji nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi. Program obejmuje różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach, rodzicach.

fot. Centrum Nauki Kopernik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *