KraśnikNa sygnaleWiadomościZ regionu

Matka z dzieckiem potrącona przez motocyklistkę na przejściu dla pieszych w Zakrzówku

Wczoraj w Zakrzówku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mieszkanka Warszawy wraz z jej 6-letnim dzieckiem została potrącona przez 33-letnią motocyklistkę. Kierująca motocyklem Yamaha próbowała wyhamować, ale wpadła w poślizg, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w kobietę oczekującą przed przejściem dla pieszych.

Do wypadku doszło wczoraj na terenie powiatu kraśnickiego, w miejscowości Zakrzówek.

Według wstępnych ustaleń policji, 38-letnia mieszkanka Warszawy, wraz ze swoim 6-letnim dzieckiem, chciała przejść na drugą stronę ulicy. Gdy zauważyła nadjeżdżający motocykl, zatrzymała się na krawędzi jezdni, oczekując na możliwość bezpiecznego przekroczenia ulicy. W tym czasie 33-letnia kierująca motocyklem Yamaha próbowała wyhamować przed przejściem dla pieszych, ale straciła panowanie nad pojazdem.

W wyniku utraty kontroli nad jednośladem, motocyklistka zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik, uderzając w stojącą tam 38-latkę.

Zgłoszenie o zdarzeniu natychmiast dotarło do służb ratunkowych, które wysłały na miejsce zespół ratunkowy. Poszkodowana 38-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu. Zarówno motocyklistka, jak i 6-letnie dziecko, nie doznali żadnych urazów ciała w wyniku wypadku.

Mundurowi przebadali motocyklistkę pod kątem obecności alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kierująca jednośladem była trzeźwa w chwili wypadku. Policja nadal prowadzi dochodzenie, aby ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie dwóch samochodów w powiecie opolskim. Kierujący trafili do szpitala

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drogach oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od odpowiedzialności kierowcy i nieprzeceniania swoich umiejętności na drodze.

Jeden komentarz do “Matka z dzieckiem potrącona przez motocyklistkę na przejściu dla pieszych w Zakrzówku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *