KraśnikNa sygnaleWiadomościZ regionu

Napadli na niepełnosprawną starszą kobietę w jej własnym domu. Trzech sprawców aresztowanych

Policja zatrzymała trzech mieszkańców Kraśnika w wieku od 29 do 31 lat, którzy wtargnęli do domu starszej, niedowidzącej kobiety, zabierając jej pieniądze i dokumenty. Napad miał miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie  Kraśnika. Decyzją sądu wszyscy sprawcy rozboju zostali tymczasowo aresztowani.

Do napadu doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Kraśniku. Jak wynika z ustaleń policji niedowidząca, starsza kobieta była akurat sama w domu. W pewnym momencie seniorka słyszała niepokojące dźwięki dochodzace z sąsiedniego pomieszczenia. Po wyjściu na korytarz, napotkała jednego ze sprawców. W momencie gdy zorientowała się co się dzieje, chwyciła go za kaptur, lecz została brutalnie odepchnięta. Napastnicy uciekli z jej portfelem, który zawierał dokumenty oraz pieniądze. Na szczęście, ofiara nie doznała poważniejszych obrażeń.

– Policjanci szybko ustalili osoby podejrzane o ten czyn. W ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Kraśnika, dwóch 29-latków i 31-latek – informuje
aspirant Katarzyna Glinka z lubelskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Włamał się przez otwarte okno i ukradł samochód, telefon oraz karty bankomatowe

Sąd Rejonowy w Kraśniku, na wniosek Policji i Prokuratury, zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Za kradzież rozbójniczą grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

napadli na niepełnosprawną w jej własnym domu
fot. Policja
napad na staruszkę w Kraśniku w jej domu
fot. Policja

Jeden komentarz do “Napadli na niepełnosprawną starszą kobietę w jej własnym domu. Trzech sprawców aresztowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *