Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Policja rozbiła gang czerpiący zyski z nierządu (zdjęcia)

W ramach operacji przeprowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, zatrzymano trzech mężczyzn i jedną kobietę oskarżonych o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Wśród zatrzymanych jest 49-letni lider grupy, który założył fikcyjną firmę do zalegalizowania przestępczej działalności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 50 tysięcy złotych.

W trakcie operacji przeprowadzonej przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, aresztowano trzech mężczyzn w wieku 45, 49 i 53 lat oraz 52-letnią kobietę. Członkowie rozbitej grupy przestępczej czerpali zyski z cudzego nierządu. Zatrzymani zajmowali się między innymi zamieszczaniem ogłoszeń w Internecie, udostępnianiem lokalu do świadczenia usług seksualnych i kontaktami z osobami korzystającymi z tychże usług. Działalność prowadzona była na terenie Puław.

Lider grupy, 49-latek z gminy Puławy, założył firmę oficjalnie zajmującą się wynajmowaniem pokoi oraz sprzątaniem, aby zalegalizować pracę kobiet uprawiających prostytucję. – W ten sposób, wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi, czerpał korzyści majątkowe z nierządu obywatelek Ukrainy – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Małżonkowie z Puław aresztowani za sutenerstwo

Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, wszyscy oskarżeni usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Działania były prowadzone pod nadzorem tejże prokuratury.

W ramach operacji zabezpieczono ponad 50 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za popełnione przestępstwa liderowi grupy grozi nawet do 10 lat więzienia, natomiast pozostałej trójce do 5 lat pozbawienia wolności.

czerpali zyski z cudzego nierządu
fot. Policja
gang sutenerów rozbity przez lubelską policję
fot. Policja
sutenerzy w rękach policji
fot. Policja
Policja rozbiła grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostutucji
fot. Policja

Jeden komentarz do “Policja rozbiła gang czerpiący zyski z nierządu (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *