KrasnystawNa sygnaleWiadomościZ regionu

Dwie nastolatki jechały na jednym rowerze. Było o włos od tragedii (wideo)

Dwie młode dziewczyny z Krasnegostawu zapłaciły niemal najwyższą cenę za chwilę nieuwagi i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Jazda jednym rowerem na chodniku zakończyła się dla nich upadkiem i kolizją z samochodem.

W piątek, 13 października, około godziny 14:00 na ul. Matysiaka w Krasnymstawie doszło do zdarzenia, które mogło mieć tragiczny finał. Dwie młode dziewczyny, 12- i 13-latka, postanowiły wspólnie wybrać się na rowerową przejażdżkę. Nie było to jednak typowe wyjście na rower – 12-latka wiozła bowiem starszą koleżankę na kierownicy swojego jednośladu.

Niewinna zabawa wkrótce zamieniła się w dramat. Gdy nastolatki dojeżdżały do skrzyżowania ulicy Matysiaka z ulicą Pocztową, nie zachowały ostrożności i z impetem wjechały na jezdnię. W tym samym momencie z ul. Pocztowej wyjeżdżał samochód Renault Trafic. Kierujący pojazdem, na szczęście, wykazał się czujnością i szybką reakcją, ale to nie wystarczyło, by uniknąć kolizji.

Młode rowerzystki upadły na jezdnię. W krótkim czasie na miejscu pojawiła się karetka, która przewiozła jedną z dziewczyn do szpitala. Jak się okazało, obyło się na szczęście bez poważniejszych obrażeń – kilka otarć i siniaków to jedyne, co pozostało po tym groźnie wyglądającym zdarzeniu.

Policja, która również zjawiła się na miejscu, przeprowadziła badanie alkomatem kierowcy Renault. Mężczyzna był trzeźwy. Co więcej, niezwłocznie po wypadku, dziewczynki zostały przekazane pod opiekę rodziców. Policjanci zamierzają teraz przekazać sprawę do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich właściwego Sądu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Świdnik: 11-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

To zdarzenie stanowi brutalną przypomnienie dla wszystkich, że zasady bezpieczeństwa na drodze obowiązują bez wyjątku i że nawet chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje.

– Apelujemy do wszystkich rowerzystów o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – podkreśla starszy sierżant Anna Chuszcza z Policji w Krasnymstawie. I dodaje: – Do rodziców i opiekunów młodych cyklistów apelujemy o zwiększenie nadzoru i czujności nad swymi pociechami, które jeżdżą rowerami. Sytuacje, które mogą spotkać rowerzystów bywają czasem niebezpieczne i nieprzewidywalne. Dlatego też zadaniem rodziców i opiekunów jest ciągłe wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa i kontrolowania zachowań na drodze.

fot./wideo: Policja

2 komentarze do “Dwie nastolatki jechały na jednym rowerze. Było o włos od tragedii (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *