ŁęcznaWiadomościZ regionu

Ugodziła nożem byłego partnera. Wcześniej wspólnie pili alkohol

40-latka ugodziła nożem byłego partnera. Wcześniej razem spożywali w jej domu alkohol. Ranny mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kobiecie grozi teraz do 15 lat więzienia.

W miniony czwartek Policjanci z Łęcznej odebrali telefon od 40-letniej kobiety, która poinformowała, że podczas szarpaniny z byłym partnerem ugodziła go nożem w brzuch. Wcześniej 40-latka i jej 47-letni, były już partner, wykonywali razem prace porządkowe, a później wspólnie spożywali alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do awantury. W pewnym momencie 40-latka chwyciła za nóż i ugodziła mężczyznę w okolice podbrzusza. Po tym zdarzeniu ranny 47-latek wyszedł z imprezy i o własnych siłach wrócił do domu.

– Mundurowi niezwłocznie udali się do mieszkania poszkodowanego 47-latka, gdzie zastali go leżącego na łóżku. Przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i monitorowali czynności życiowe do przybycia pogotowia ratunkowego – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z lubelskiej policji. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 69-latek zakończył imprezę z nożem w szyi. 33-letni sprawca miał blisko 4 promile

40-latka w chwili zdarzenia miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. – Prokurator przedstawił podejrzanej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – dodaje młodszy aspirant Izabela Zięba.

W piątek sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego tymczasowego aresztu.  Grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Ugodziła nożem byłego partnera. Wcześniej wspólnie pili alkohol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *