Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

24-latka zaatakowała znajomego tasakiem. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej dożywocie

24-letnia kobieta trafiła do aresztu po tym jak zaatakowała tasakiem swojego 25-letniego znajomego. Do zdarzenia doszło w sobotę rano podczas zakrapianego alkoholem spotkania w mieszkaniu na jednym z zamojskich osiedli. Za usiłowanie zabójstw kobiecie grozi dożywocie.

W sobotni poranek na jednym z zamojskich osiedli doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie. Informacja o tym, że kobieta zaatakowała tasakiem mężczyznę przed jednym z bloków dotarła do lokalnej komendy. Na miejscu natychmiast pojawiły się patrole policji.

Do nieporozumienia między 24-letnią kobietą i zaatakowanym przez nią mężczyzną doszło podczas zakrapianego alkoholem spotkania, które odbywało się w pobliskim mieszkaniu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ugodziła nożem byłego partnera. Wcześniej wspólnie pili alkohol

W imprezie uczestniczyło w sumie pięć osób, w tym czterej mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat oraz wspomniana 24-latka. W efekcie kłótni 25-latek opuścił mieszkanie.

– Za mężczyzną wybiegła 24-latka trzymając w ręku kuchenny tasak. Kobieta zaatakowała nim 25-latka zadając mu kilka ciosów – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Szybka reakcja załogi pogotowia pozwoliła na przetransportowanie pokrzywdzonego do szpitala. Na szczęście, po interwencji medycznej, okazało się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna, po opatrzeniu ran został wypisany do domu.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności dochodzeniowych, przesłuchując świadków i zabezpieczając ślady. Dodatkowo, wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu, będące pod znacznym wpływem alkoholu, zostały zatrzymane do dalszych wyjaśnień.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pili razem alkohol, potem zadała mu śmiertelne ciosy

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutu usiłowania zabójstwa wobec 24-letniej zamościanki.

– Kobieta usłyszała zarzut w niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu. Wczoraj w jej sprawie odbyło się posiedzenie aresztanckie, podczas którego Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzaną na okres 3 miesięcy – informuje rzeczniczka Policji w Zamościu.

W dalszym toku postępowania śledczy będą ustalać motywy i szczegóły dotyczące tego zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

24-latka z Zamościa odpowie za usiłowanie zabójstwa
fot. Policja | 24-latka z Zamościa odpowie za usiłowanie zabójstwa

4 komentarze do “24-latka zaatakowała znajomego tasakiem. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej dożywocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *