LubelskieNa sygnaleWiadomościZ regionu

50-latek poszukiwany 6 listami gończymi zatrzymany po policyjnym pościgu

W wyniku zorganizowanych działań funkcjonariuszy z Lubartowa, Lublina oraz Konina, zatrzymano 50-latka, poszukiwanego aż sześcioma listami gończymi. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie śledczym i oczekuje na odbycie ponad 4-letniej kary więzienia.

W skoordynowanej operacji funkcjonariuszy z Lubartowa, Lublina i Konina, zakończonej sukcesem, zatrzymano 50-letniego mieszkańca okolic Lubartowa. Mężczyzna był poszukiwany sześcioma listami gończymi oraz nakazem doprowadzenia do aresztu. Czeka go teraz ponad czteroletni okres pozbawienia wolności. Większość z postawionych 50-latkowi zarzutów dotyczy włamań.

Mężczyzna przez dłuższy czas unikał „spotkania” z polskimi organami ścigania, ukrywając się za granicą.  W ostatnich dniach, policja z Lubartowa zdołała ustalić, że poszukiwany wrócił do kraju w celach rodzinnych, jednak wkrótce planuje kolejny wyjazd za granicę.

W reakcji na te informacje, służby z Lubartowa, współpracując z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, szybko zorganizowały działania obejmujące różne regiony kraju. Aresztowanie było utrudnione z powodu ciągłego przemieszczania się mężczyzny.

Dzięki efektywnej koordynacji i błyskawicznym działaniom, poszukiwany został ostatecznie namierzony i zatrzymany w Koninie przez miejscową policję. Początkowo próbował unikać aresztowania, uciekając samochodem. Doszło do pościgu w trakcie, którego mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Poszukiwany za pobicie obywatel Mołdawii udawał, że nie ma go w domu

– Podczas zatrzymania okazało się, że 50-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Mężczyzna został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na „odsiadkę”. Oprócz tego, odpowie za niezastosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy, co może znacząco wydłużyć jego pobyt „za kratami”.

fot. pixabay | zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “50-latek poszukiwany 6 listami gończymi zatrzymany po policyjnym pościgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *