BiznesLubelskieWiadomości

Lubelski Fundusz z kolejną transzą atrakcyjnych pożyczek dla firm

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju ogłasza uruchomienie drugiej transzy niskooprocentowanych pożyczek. Nabór wniosków potrwa od 25 września, czyli od dzisiaj, do 8 października. Na wsparcie lokalnych biznesów LRFR przeznaczy w tym roku aż 35 mln zł.

Po sukcesie pierwszej tury programu, która przyciągnęła aż 59 wniosków na łączną sumę niemal 57 mln zł, Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju (LRFR) wprowadza drugą transzę atrakcyjnych pożyczek dla przedsiębiorców z regionu.

Z propozycji można skorzystać już od 25 września, a atrakcyjne warunki pożyczkowe zostaną zamrożone do 8 października. Niezwykle korzystne oprocentowanie – zaczynające się już od 1,24% rocznie – jest jednym z elementów, który wyróżnia te pożyczki na tle innych opcji finansowania.

Firmy z województwa lubelskiego mogą aplikować nie tylko osobiście w siedzibie funduszu w Lublinie, ale także online oraz w lokalnych oddziałach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski podkreśla, że celem jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności lokalnych firm.

– Niskoprocentowe pożyczki mają pomóc w rozwoju naszych przedsiębiorców, a także przyczynić się zmniejszenia kosztów prowadzonych inwestycji i utrzymania bieżącej płynności finansowej – mówi marszałek Stawiarski.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchamia kolejną transzę atrakcyjnych pożyczek dla firm
fot. UMWL | Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchamia kolejną transzę atrakcyjnych pożyczek dla firm

Program pożyczkowy opiera się na zasadach pomocy de minimis, co oznacza, że maksymalna kwota wsparcia na jedno przedsiębiorstwo może wynieść 200 tys. euro w ciągu trzech lat. Oferta jest adresowana głównie do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również jednoosobowych działalności gospodarczych. Warunkiem jest posiadanie siedziby, oddziału, filii lub zakładu produkcyjnego na obszarze województwa lubelskiego.

Rafał Langiewicz, prezes LRFR, zaznacza, że pożyczki będą kierowane do firm, które chcą wprowadzić innowacje w swojej ofercie produktowej czy usługowej.

– Zainteresowanie pomocą de minimis, którą uruchomiliśmy w czasie lata, było bardzo duże. Jesteśmy na etapie oceniania i analizy złożonych przez przedsiębiorców wniosków – dodaje Langiewicz.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchamia akcję pożyczkową dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny

Warto zauważyć, że LRFR działa już od ponad półtora roku i zaangażował w różne inicjatywy ponad 70 mln zł. Obecnie dostępne są cztery rodzaje instrumentów finansowych: pożyczki inwestycyjne, hipoteczne, obrotowe i konsolidacyjne. Fundusz umożliwia składanie wniosków zarówno osobiście, jak i online. Więcej informacji na temat wnioskowania można znaleźć na stronie internetowej funduszu oraz pod numerem telefonu 81 470 73 39.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju jest instytucją samorządu Województwa Lubelskiego. Celem jego działalności jest wspieranie przedsiębiorców z Lubelszczyzny poprzez oferowanie im zwrotnych instrumentów finansowych, zaś misją – zbudowanie regionalnego systemu finansowania. Dzięki aneksowi podpisanemu z Województwem Lubelskim w czerwcu 2023 roku, Fundusz będzie wdrażać środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łącznie z wcześniej przekazanymi środkami z RPO 2007-2013 jest to 468 mln zł.

Jeden komentarz do “Lubelski Fundusz z kolejną transzą atrakcyjnych pożyczek dla firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *