Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Przejechał przez park miejski bo spieszył się do ukochanej. Miał 1,5 promila i sądowy zakaz

Droga na skróty przez park miejski w stronę domu ukochanej zakończyła się dla 38-letniego mieszkańca gminy Sosnowica poważnymi konsekwencjami. Zamiast romantycznego wieczoru, mężczyznę czeka teraz wyrok sądu.

W sobotni wieczór, kiedy Włodawa zaczynała zasypiać, pewien mieszkaniec Sosnowicy zdecydował się na wyjątkowo romantyczną misję.

– Włodawscy policjancie podczas patrolu zauważyli, jak kierujący Oplem wjeżdża do parku miejskiego od strony ulicy Mielczarskiego, przejeżdża ścieżką i zatrzymuje się na pobliskim parkingu na ulicy Reymonta – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska – Prystupa z włodawskiej Policji.

Jak później wytłumaczył mundurowym chciał w ten sposób zaoszczędzić czas i szybciej dotrzeć do swojej ukochanej. Niestety, nie wziął pod uwagę kilku kluczowych aspektów.

Oprócz łamania zasad ruchu drogowego, 38-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, przy jego nazwisku w policyjnej bazie widniał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze, którzy go zatrzymali, nie mieli wątpliwości: ten wieczór zakończy się dla niego w areszcie, a nie w ramionach ukochanej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 8 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Stracił je po 60 dniach…

Mieszkaniec Sosnowicy w najbliższym czasie będzie musiał zmierzyć się z surową rzeczywistością sali sądowej. Odpowie zarówno za jazdę pod wpływem alkoholu, jak i za ignorowanie orzeczonego zakazu sądowego.

Należy przypomnieć, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo. Grozi za nie nie tylko kara grzywny, ale także pozbawienie wolności do dwóch lat. Ignorowanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest jeszcze bardziej surowo karane – można za to otrzymać nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. wikimedia | zdjęcie ilustracyjne – Park miejski we Włodawie.

Jeden komentarz do “Przejechał przez park miejski bo spieszył się do ukochanej. Miał 1,5 promila i sądowy zakaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *