Na sygnalePowiat lubelskiWiadomościZ regionu

8 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Stracił je po 60 dniach…

Po ośmiu podejściach do egzaminu i zaledwie dwóch miesiącach korzystania z prawa jazdy, 22-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego musiał pożegnać się z upragnionym dokumentem. Powód? Zdecydowanie zbyt szybka jazda. Na na policyjnym radarze zamiast dozwolonych 50 wyświetliło się 107 km/h.

Kiedy marzenie staje się rzeczywistością, trudno je szybko porzucić. Taką lekcję życia otrzymał 22-latek z powiatu lubelskiego, który zdobył prawo jazdy po ośmiu podejściach, jednak cieszył się nim przez bardzo krótki czas.

W trakcie rutynowej akcji, prowadzonej wczoraj w podlubelskich Osmolicach, uwagę mundurowych przykuła szybko poruszająca się po drodze osobowa Honda. Pomiar prędkości pokazał, że zamiast dozwolonych 50 km/h, samochód jechał z szybkością 107 km/h. Kierowca, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, został od razu zatrzymany do kontroli.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Puławska drogówka podsumowuje akcję „Prędkość”. Wśród zatrzymanych pijany z zakazem kierowania i dziećmi na pokładzie

– Młody kierowca został wylegitymowany. Policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 złotych, 13 punktów karnych oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

22-latek powiedział mundurowym, że utrata prawa jazdy jest dla niego szczególnie bolesna. Młody kierowca wyznał, że do egzaminu podchodził aż osiem razy, a uprawnienia posiadał tylko przez dwa miesiące. W żadnym wypadku policjanci nie mogli jednak uznać tego za okoliczność łagodzącą.

Jeden komentarz do “8 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Stracił je po 60 dniach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *