BiznesLubelskieWiadomości

Marka Lubelskie honoruje najlepszych. Srebrne wyróżnienia dla 11 firm z regionu (foto)

Po raz drugi w 2023 roku, w ramach projektu gospodarczego Marka Lubelskie, srebrne odznaczenia trafiły do przedsiębiorców z województwa lubelskiego. W trakcie ceremonii, którą zainaugurowało wystąpienie wicemarszałka Zbigniewa Wojciechowskiego, podkreślono znaczenie i wkład firm w rozwój regionu.

Województwo Lubelskie, będące inicjatorem projektu Marka Lubelskie, postanowiło uhonorować wiodące firmy w regionie. Dzisiejsza gala została zorganizowana nie tylko jako forma uznania dla lokalnych liderów gospodarczych, ale również jako okazja do przedstawienia planów na przyszłość i możliwości wsparcia ze środków unijnych.

Podczas ceremonii, odznaczenia Srebrny Jubileusz otrzymało jedenaście firm, w tym tak znane nazwy jak Dr Gerard, Zamojskie Zakłady Zbożowe, czy Browar Jagiełło. Lista laureatów jest zróżnicowana i obejmuje przedsiębiorstwa z wielu branż, od spożywczej po usługową i ogrodniczą. Nagrody zostały przyznane na podstawie dokumentacji potwierdzającej rok założenia firmy, dostarczonej do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Marka Lubelskie to inicjatywa o długiej historii, istniejąca od 2007 roku. Do tej pory 99 firm z regionu zdobyło ten certyfikat, najliczniej w kategorii spożywczej, gdzie 53 przedsiębiorstwa mogą się poszczycić tym tytułem. Inne certyfikowane przedsiębiorstwa reprezentują również branże: medyczną, usługową, produkcyjno-mechaniczną, budowlaną, odzieżową, informatyczną, turystyczną i ogrodniczą.

Srebrne wyróżnienia dla laureatów projektu Marka Lubelskie
fot. UMWL

Celem projektu jest promocja gospodarcza firm prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego. Są to najlepsi w regionie producenci towarów i usług, dla których priorytetem jest jakość, najwyższe standardy, innowacyjność i troska o środowisko naturalne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Fundusz z kolejną transzą atrakcyjnych pożyczek dla firm

Podczas dzisiejszej konferencji Marek Neckier, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, omówił możliwości finansowego wsparcia z unijnych funduszy na lata 2021-2027. Rafał Langiewicz, prezes Lubelskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zaprezentował ofertę dedykowaną MŚP, a Tomasz Pitucha, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, zakończył prezentacją działań na rynku pracy finansowanych z unijnych środków.

Srebrne wyróżnienia dla laureatów projektu Marka Lubelskie
fot. UMWL

Warto podkreślić, że odznaczenia jubileuszowe nie mają charakteru finansowego. Są to jednak prestiżowe nagrody, które laureaci mogą wykorzystać w materiałach promocyjnych i reklamowych.

Certyfikat Marka Lubelskie zdobyło w tym roku 10 nowych firm, co potwierdza dynamiczny rozwój inicjatywy i zwiększenie jej rozpoznawalności w kraju. Ostatecznie, projekt ten zyskuje na znaczeniu, a produkty są coraz częściej wybierane przez konsumentów w regionie i w kraju, ponieważ kojarzą się z miejscem pochodzenia i najwyższą jakością.

Wyróżnień Srebrny Jubileusz prowadzenia działalności gospodarczej otrzymali:
1. Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.
2. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.
3. Browar Jagiełło Sp. J.
4. Dr Gerard Sp. z o.o.Lubelski Fundusz
5. DAREX Producent Koszul Sp. z o.o. Sp. K.
6. Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł Sp. J.
7. SCF Natural Sp. z o.o.
8. Cargotor Sp. z o.o.
9. Apartamenty W DRZEWACH, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jakub Fraszka
10. Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła
11. JMP Flowers Sp. z o.o.

Srebrne wyróżnienia dla laureatów projektu Marka Lubelskie
fot. UMWL

Firmy wyróżnione certyfikatem Marka Lubelskie podczas XXIV Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2022 rok oraz XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie:

1. Darex Producent Koszul Sp. Z.o.o Sp. K
2. Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITAFundu
3. PINUM Rafał Pikul (DEERHORN)
4. RST Roztocze Sp. Z o.o.
5. GREEN SORT Sp. Z o.o.
6. Rigiel Sylwia Wnuk
7. Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz
8. BiGrim Grzegorz Maryniowski
9. GNIECKI S.C.
10. Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelska Gala Przedsiębiorczości. Poznaliśmy tegorocznych liderów innowacji (zdjęcia)

Wyróżnienie jubileuszowe przyznawane są w 3 kategoriach:

Platynowy Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 100-lecie założenia firmy oraz tym, które zostały założone ponad 100 lat temu.

Złoty Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które zostały założone ponad 50 lat temu i w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 50-lecie, 60-lecie, 70-lecie, 80-lecie i 90-lecie założenia firmy.

Srebrny Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 10-lecie, 20-lecie, 30-lecie, 40-lecie założenia firmy.

Srebrne wyróżnienia dla laureatów projektu Marka Lubelskie
fot. UMWL
Srebrne wyróżnienia dla laureatów projektu Marka Lubelskie
fot. UMWL
fot. UMWL
fot. UMWL
fot. UMWL

2 komentarze do “Marka Lubelskie honoruje najlepszych. Srebrne wyróżnienia dla 11 firm z regionu (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *