ImprezyKulturaLubelskieWiadomości

Rozrywka dla małych i dużych. Marszałek zaprasza na Piknik Europejski do Radzynia

W niedzielę, 8 października, w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski, który zagwarantuje mnóstwo atrakcji dla każdego. Od funduszy unijnych przez pokazy ratownicze, aż do strefy gier i zabaw. Czy jest lepszy sposób na spędzenie weekendu z rodziną?

Planujesz spędzenie niedzieli w rodzinnym gronie? Zastanawiasz się, jak połączyć zabawę z nauką dla najmłodszych? Ciekawą opcją może być Rodzinny Piknik Europejski w Radzyniu Podlaskim, który odbędzie się na placu przed Pałacem Potockich. Wydarzenie ma na celu nie tylko integrację społeczną, ale także promowanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od stref edukacyjnych związanych z funduszami z Unii Europejskiej, przez przeróżne pokazy – w tym z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratunkowego – aż po koncerty i inne występy artystyczne. Animatorzy przygotują również liczne quizy i konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych przewidziano liczne gry i zabawy, dmuchańce, tworzenie balonowych figur, czy malowanie twarzy.

Jak podkreśla Marszałek Jarosław Stawiarski:- Cykl Rodzinnych Pikników Europejskich w regionie to promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich. Społeczeństwo powinno wiedzieć, jak wiele zmienia się w ich najbliższej okolicy dzięki Funduszom Europejskim.

Dzień nie będzie pozbawiony wyjątkowych momentów muzycznych. Na scenie pojawią się m.in. artyści z Opery Lubelskiej, czy zespoły lokalnego ośrodka kultury. Ponadto na akordeonie zagra Miłosza Bachonko, a na koniec pikniku zobaczymy występ Symchy Kellera wraz z przyjaciółmi.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Grzybobranie w Zamościu, czyli festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie

Dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi przewidziano specjalną strefę informacyjną. Eksperci z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą dostępni, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące funduszy i inwestycji unijnych. Swoje stoiska przygotują również lokalni wystawcy oraz służby mundurowe.

Dodatkowo, dla osób o szczególnych potrzebach przygotowano pomoc asystencką oraz specjalne pomieszczenie higieniczno-sanitarne.

To wyjątkowa okazja, by z bliska poznać, jak Fundusze Europejskie wpływają na życie lokalnych społeczności. To także doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkie zaplanowane atrakcje są bezpłatne.

Rodzinny Piknik Europejski
fot. materiały organizatora | Rodzinny Piknik Europejski w Radzyniu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *