Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Zimny prysznic zamiast pompy ciepła. Mieszkaniec gminy Poniatowa stracił 40 tys. złotych

45-letni mieszkaniec gminy Poniatowa został oszukany przez firmę, która zaoferowała mu instalację pompy ciepła oraz pomoc w załatwieniu finansowania. Po podpisaniu umowy i przelaniu 40 tysięcy złotych usługa nigdy nie została wykonana, a kontakt z firmą się urwał.

Oszuści nie próżnują, co na własnej skórze odczuł 45-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Z mężczyzną skontaktowała się firma z Opoczna, która zaoferowała mu montaż pompy ciepła w jego domu. Oferta wydawała się korzystna, dlatego 45-latek postanowił podpisać umowę. Przedstawiciele firmy pomogli nawet w zdobyciu kredytu bankowego na ten cel. Niestety, wszystko okazało się pułapką.

Po ustaleniu terminu instalacji i przelaniu 40 tysięcy złotych na wskazane przez firmę konto bankowe, mężczyzna czekał na instalatorów. Lecz w umówionym dniu nikt nie pojawił się na jego posesji. Ponadto, wszelkie próby kontaktu z firmą spełzły na niczym. Numery telefonów podane w umowie były fałszywe, a na maile nie otrzymywał odpowiedzi. Usługa nie została wykonana.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejna operacja antynarkotykowa Policji w regionie. Wpadło trzech mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego (wideo)

W końcu 45-latek zaczął wertować Internet w poszukiwaniu informacji o firmie i szybko zorientował się, że wpadł w sidła oszustów. Niezwłocznie zgłosił sprawę na Policję. Mężczyzna stracił 40 tysięcy złotych.

Policja apeluje o czujność i dokładne sprawdzanie ofert firm, szczególnie tych, które na pierwszy rzut oka wydają się wyjątkowo atrakcyjne.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Zimny prysznic zamiast pompy ciepła. Mieszkaniec gminy Poniatowa stracił 40 tys. złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *