Na sygnaleParczewWiadomościZ regionu

Prasa rolnicza wciągnęła 51-latka. Tragiczna śmierć rolnika

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Bednarzówka w powiecie parczewskim. Prasa rolnicza do belowania słomy wciągnęła 51-letniego właściciela gospodarstwa rolnego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci z Parczewa pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Bednarzówka, na jednym z gospodarstw rolnych.

51 -letni właściciel gospodarstwa, wykonywał prace polowe na swojej łące używając prasy do belowania siana. W pewnym momencie został wciągnięty do pracującej maszyny. Na skutek odniesionych obrażeń 51-latek poniósł śmierć na miejscu.

– Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją Prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych – informuje sierżant sztabowa Ewelina Semeniuk z policji w Parczewie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelny wypadek w Piotrkowie Pierwszym. Motocyklista zginął na miejscu

– W związku z rozpoczętym sezonem prac polowych, apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych – apeluje Ewelina Semeniuk z parczewskiej policji.

fot. Policja

2 komentarze do “Prasa rolnicza wciągnęła 51-latka. Tragiczna śmierć rolnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *