Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Areszt dla agresywnej 38-latki z Puław. Odpowie za znęcanie, nękanie i groźby karalne

Kobieta podejrzana jest między innymi o psychiczne znęcanie się nad mężem, uporczywe nękanie, groźby karalne kierowane wobec kilku osób oraz uszkodzenie ich ciała. Zgodnie z decyzją puławskiego sądu czeka ją teraz 3 miesięczny areszt. 

Wobec 38-letniej kobiety kobiety od pewnego czasu toczyło się postępowanie karne. Mieszkanka Puław została zatrzymana przez policję w czwartek. Zgodnie z decyzją sądu czeka ją teraz 3-miesieczny areszt.

– Wczoraj prokurator przesłuchał 38-latkę, która usłyszała w sumie sześć zarzutów. Dzisiaj odbyło się posiedzenie sądu w sprawie zastosowania wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – mówi komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Kobieta podejrzana jest o psychiczne znęcanie się nad mężem oraz kierowanie gróźb karalnych wobec kilku mieszkanek Puław. 38-latka miała zaczepiać pokrzywdzone kobiety na ulicy, szarpiąc je za ręce, popychając i grożąc uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia.

– Dwie z poszkodowanych, doznały obrażeń ciała powodujących rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała poniżej siedmiu dni – informuje komisarz Ewa Rejn-Kozak.

Zatrzymana 38-latka usłyszała także zarzut uporczywego nękania innej mieszkanki Puław, do której podejrzana miała niejednokrotnie wydzwaniać, wysyłać wiadomości tekstowe, znieważać słowami obelżywymi oraz poniżać ją w oczach opinii publicznej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oszuści okradali seniorów metodą „na policjanta”. Mundurowi zatrzymali 52-latka i jego 14-letnią kuzynkę

– Dzięki temu, że osoby pokrzywdzone zgodziły się złożyć zeznania i współpracować z organami ścigania, możliwe było sformułowanie zarzutów oraz podjęcie dalszych czynności zmierzających do odizolowania 38-latki – dodaje rzecznik puławskiej policji.

Za przestępstwa, o które podejrzana jest mieszkanka Puław kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Jeden komentarz do “Areszt dla agresywnej 38-latki z Puław. Odpowie za znęcanie, nękanie i groźby karalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *