Na sygnaleRadzyń PodlaskiWiadomościZ regionu

Ze stacji benzynowej ukradł naczepę TIR-a wartą 100 tys. złotych

Do kradzieży naczepy ciężarowej Schmitz Cargobull o wartości niemal 100 tysięcy złotych doszło na terenie stacji benzynowej w Kąkolewnicy (powiat radzyński). Dzięki efektywnej pracy radzyńskich kryminalnych, udało się ustalić i zatrzymać sprawcę przestępstwa.

W środę, 4 października, na stacji benzynowej w Kąkolewnicy doszło do zuchwałej kradzieży. Z przyległego parkingu zniknęła naczepa ciężarowa marki Schmitz Cargobull o wartości blisko 100 tys. złotych

– Złodziej wykorzystał fakt, że naczepa była pozostawiona przez właściciela na terenie stacji – mówi podkomisarz Piotr Mucha z Policji w Radzyniu Podlaskim.

Po gruntownej analizie materiałów dowodowych, mundurowi ustalili, że za kradzieżą stoi 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Jak się okazało, przestępca ukrył naczepę na jednym z parkingów strzeżonych w Radomiu. Efektywna praca służb doprowadziła do odzyskania skradzionego mienia, które wróciło już do właściciela.

CZYTAJ TAKŻE: Kierowca firmy dystrybucyjnej ukradł 27 000 litrów paliwa

35-letni sprawca kradzież został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Co więcej, przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Na poczet przyszłej kary od 35-latka zabezpieczono ciągnik siodłowy wartości około 50 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

naczepa ukradziona ze stacji benzynowej w Kąkolewnicy
fot. Policja | Naczepa skradziona ze stacji benzynowej w Kąkolewnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *