Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

Udostępnił kartę płatniczą koledze. Z konta wyparowało 10 tysięcy złotych

66-letni mieszkaniec Dęblina, mając nadzieję na pomoc w opłaceniu rachunków, udostępnił kartę płatniczą wraz z kodem PIN koledze. Jak się okazało, po wypłacie żądanej kwoty, znajomy zatrzymał kartę i przez blisko miesiąc używał jej do wypłat i płatności na własne potrzeby. Teraz nieuczciwemu koledze grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę dęblińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 66-letniego mieszkańca Dęblina dotyczące przywłaszczenia jego karty płatniczej. Zgodnie z relacją pokrzywdzonego, ze względu na problemy zdrowotne, w marcu poprosił swojego znajomego o wypłatę 2 tysięcy złotych z jego konta bankowego. W tym celu przekazał mu swoją kartę płatniczą wraz z kodem PIN. Znajomy zgodnie z prośbą wypłacił pieniądze i przekazał je właścicielowi, jednak karty już nie zwrócił.

Pokrzywdzony wielokrotnie prosił o zwrot karty, jednak jego znajomy podawał różne powody, dla których nie mógł tego zrobić. Po pewnym czasie 66-latek postanowił udać się do banku, gdzie odkrył, że w okresie, w którym jego znajomy miał w posiadaniu kartę, zostało dokonanych kilkanaście płatności zbliżeniowych oraz kilka wypłat na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.

49-letni znajomy usłyszał zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem na konto poprzez korzystanie z cudzej karty płatniczej i kodu PIN. W częściowo złożonym zeznaniu przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Udostępnił kartę płatniczą koledze. Z konta wyparowało 10 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *