Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Pijana matka wracała w nocy z festynu. Obok niej 2 i 3,5-latek

Pijana matka została zatrzymana przez Policję gdy wracała z festynu z dwójką małych dzieci. Policję zaalarmował świadek zdarzenia, który zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie kobiety. Teraz jej sprawą zajmie się sąd.

Nocna pora, kilkuletnie dzieci pod opieką i alkohol w grze. Taki był kontekst, w jakim policja w Jackowie (gmina Mełgiew) interweniowała wobec 41-letniej kobiety. Interwencja miała miejsce w ostatnia sobotę, 9 września, tuż po godzinie 21 i została zainicjowana przez telefon od zaniepokojonego mężczyzny.

– Na miejscu policjanci zastali 41-letnią mieszkankę Świdnika, która wracała z festynu ze swoimi dziećmi w wieku 2 i 3,5 roku – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z Policji w Świdniku

Pomimo późnej pory jeden z maluchów był ubrany jedynie w krótkie spodenki i bluzkę z krótkim rękawem. Dziecko skarżyło się na chłód.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczne wakacje w Świdniku. Dzieci wyruszają na przygody bez opieki dorosłych

Badanie alkomatem potwierdziło obawy świadka i policjantów. Kobieta miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dzieci natychmiast zostały przekazane pod opiekę babci, a ich matka musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojego działania.

Policja będzie teraz analizować, czy kobieta naraziła swoje pociechy na niebezpieczeństwo. Sprawa trafiła już do sądu.

3 komentarze do “Pijana matka wracała w nocy z festynu. Obok niej 2 i 3,5-latek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *