Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Zapomniał zapłacić za paliwo. Dodatkowo złamał zakaz prowadzenia pojazdów

Do trzech lat więzienia grozi 31-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna zatankował na jednej ze stacji paliw w powiecie świdnickim, następnie odjechał nie płacąc za paliwo. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O kradzieży powiadomili policjantów pracownicy stacji paliw w Kębłowie w powiecie świdnickim. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około godziny 20:00.

Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Na jednym z parkingów w Piaskach zauważyli pojazd marki Mitsubishi, odpowiadający otrzymanemu przez policję opisowi.

Właścicielem okazał się 31-letni obywatel Ukrainy, czasowo mieszkający w Piaskach.

– Mężczyzna potwierdził, że rzeczywiście tankował paliwo i całkiem zapomniał by zapłacić – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z policji w Świdniku. I dodaje – Wizerunek mężczyzny potwierdzili pracownicy sklepu. Mężczyzna uiścił opłatę za paliwo. Za kradzież dostał mandat karny.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Okradał drogerie i supermarkety. Mieszkaniec Łukowa stanie przed sądem

Policjanci ustalili również, że mężczyzna ma zasądzony 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latek trafił do policyjnego aresztu.

– Teraz usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu – informuje rzeczniczka świdnickiej policji.

fot. pixabay

Jeden komentarz do “Zapomniał zapłacić za paliwo. Dodatkowo złamał zakaz prowadzenia pojazdów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *