Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Napadli i okradli własnego stryja. Dwóch braci z zarzutami

Do tymczasowego aresztu trafiło dwóch mieszkańców gminy Wola Uhruska (powiat włodawski). Mężczyźni w wieku 35 i 42-lat napadli na stryja, doprowadzili go do stanu bezbronności i okradli. Za rozbój grozi im do 15 lat więzienia.

Do rozboju na 74-latku doszło w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Wola Uhruska. Z relacji pokrzywdzonego, który powiadomił o tym fakcie policję, wynikało, że dwóch jego kuzynów wtargnęło do domu. Następnie sprawcy, wykorzystując moment zaskoczenia stryja, uderzyli go, powalili na ziemię i ukradli bezbronnemu mężczyźnie tysiąc złotych, dokumenty oraz telefon. Po całym zdarzeniu bracia opuścili dom.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dobry Samarytanin okazał się bandytą. Mieszkaniec Puław odpowie za rozbój na 90-latku

– Sprawą zajęli się włodawscy kryminalni. Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po krótkich poszukiwaniach, policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do policyjnego aresztu trafili 35 i 42-latek, mieszkańcy gminy Wola Uhruska – przekazała aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa, oficer prasowy policji we Włodawie.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego we Włodawie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *