WiadomościZ regionuZamość

Konar spadł na gości letniej czytelni w Zamościu. 9 osób poszkodowanych

Wczoraj na Rynku Wodnym w Zamościu od drzewa kasztanowca odłamał się ogromny konar i spadł na ludzi siedzących pod namiotem letniej czytelni. Do szpitala trafiło dziewięciu poszkodowanych. Cztery osoby doznały poważniejszych obrażeń.

Wczoraj tuż przed godziną 16:00 dyżurny komendy policji w Zamościu otrzymał informację, że na ludzi przebywających na Rynku Wodnym w Zamościu spadł obłamany z drzewa potężny konar.

15 metrowa kłoda odłamała się od drzewa kasztanowca i spadła na stoliki, krzesła oraz namiot letniej czytelni książki i prasy Książnicy Zamojskiej. W tym czasie pod namiotem przebywało kilkanaście osób.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Poszkodowanym została udzielona niezbędna pomoc medyczna. – Na szczęście wszystkie osoby o własnych siłach wydostały się spod obłamanej gałęzi. Policjanci zabezpieczyli teren i ustalili przebieg zdarzenia – relacjonuje aspirant sztabowa Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Dziewięć osób w wieku od 17 do 52 lat zostało przetransportowanych kartkami pogotowia do zamojskiego szpitala. Przeprowadzone w placówce badania wykazały, że czworo poszkodowanych doznało poważniejszych obrażeń ciała. – Wśród nich są dwie 17-letnie mieszkanki Warszawy, 42-letek z Zamościa oraz 52-letnia mieszkanka naszego miasta. Dla pozostałych osób zdarzenie zakończyło się niegroźnymi dla ich zdrowia zadrapaniami i potłuczeniami – mówi aspirant sztabowa Dorota Krukowska – Bubiło z policji w Zamościu. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały również trzy samochody.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wypadek białoruskiego autokaru. 11 pasażerów trafiło do szpitala

– Na miejscu wykonaliśmy czynności procesowe. Poza służbami ratunkowymi obecni byli tam również przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość. Na obecnym etapie ustalamy szczegółowe okoliczności zdarzenia – wyjaśnia Pani aspirant sztabowa.

konar spadł na gości letniej czytelni w Zamościu
fot. Policja
konar spadł na gości letniej czytelni w Zamościu
fot. Policja
konar spadł na gości letniej czytelni w Zamościu
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *