Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Tragedia w Zwierzyńcu: 72-Latek nie przeżył kąpieli w Stawach Echo

Wczoraj w Stawach Echo w Zwierzyńcu, w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach, utonął starszy mężczyzna. Według wstępnych ustaleń służb ofiara to 72-letni mieszkaniec Zamościa. Na miejscu trwają intensywne działania policji i prokuratury, mające na celu wyjaśnienie przyczyn tragedii. 

Zwierzyniec, miejscowość na Roztoczu znana przede wszystkim z urokliwego krajobrazu, stała się wczoraj sceną tragicznego wypadku. Około godziny 13:45 służby ratunkowe zostały wezwane nad zwierzynieckie Stawy Echo po tym, jak dyżurny zamojskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie o wydobytym z wody ciele mężczyzny.

Służby ratownicze zostały natychmiast skierowane na miejsce zdarzenia. Ofiarą nieszczęśliwego wypadku okazał się 72-letni mieszkaniec Zamościa.

Świadkowie, którzy spędzali czas na plaży, relacjonują, że widzieli mężczyznę spacerującego samotnie wzdłuż brzegu i później kąpiącego się w stawach. Po upływie kilkudziesięciu minut jedna z osób na miejscu zauważyła unoszące się na powierzchni wody ciało. Niezwłocznie wyciągnięto mężczyznę z wody, jednak podjęte próby reanimacji, okazały się nieskuteczne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dramatyczny koniec wypoczynku nad Jeziorem Bialskim. Skok „na główkę” okazał się śmiertelny dla mieszkańca Lublina

W celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego smutnego incydentu, na miejscu w Zwierzyńcu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod egidą prokuratury. Ciało 72-latka zostało zabezpieczone i przewiezione do zakładu patomorfologii w celu przeprowadzenia badań sekcyjnych.

– W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – mów aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Tragedia w Zwierzyńcu: 72-Latek nie przeżył kąpieli w Stawach Echo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *