KoszykówkaSport

W meczu 22. kolejki Polski Cukier Start Lublin przegrał w hali Globus z King Szczecin, mimo że do ostatnich sekund mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni, którzy w pierwszej kwarcie zbudowali ośmiopunktową przewagę.

W pewnym momencie drugiej odsłony aktualni mistrzowie kraju prowadzili już nawet różnicą 16 oczek, ale czerwono-czarni zniwelowali część strat i na przerwę schodzili przy stanie 39:45.

Największe problemy defensywie lubelskiego zespołu sprawiał przed zmianą stron Tony Meier, który trafił cztery z pięciu oddanych rzutów z dystansu.

W trzeciej partii Polski Cukier Start Lublin doprowadził do wyrównania, ale mistrzowie Polski znów zdołali zbudować niewielką przewagę i do czwartej ćwiartki przystępowali, prowadząc 70:65.

Ostatnia odsłona trzymała w napięciu do samego końca. Na 20 sekund przed końcową syreną szczecinianie prowadzili 95:93, a piłka była w posiadaniu czerwono-czarnych. Wtedy trener Artur Gronek poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry piłkę długo kozłował Liam O’Reilly, który następnie wszedł pod kosz. Przyjezdni zatrzymali jego atak, a następnie przypieczętowali zwycięstwo za sprawą skutecznie wykonanych rzutów wolnych Andrzeja Mazurczaka.

Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to dziewiąta porażka w bieżących rozgrywkach.

W kolejnym spotkaniu Orlen Basket Ligi czarno-czerwoni zagrają na swoim parkiecie z Anwilem Włocławek. Pierwszy gwizdek usłyszymy w hali Globus o godz. 17:30, w czwartek, 7 marca.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 93:98 (15:23, 24:22, 26:25, 28:28)

Polski Cukier Start Lublin: O’Reilly 29, Durham 20, Gabrić 16, Szymkiewicz 11, Benson 8, Wade 4, Szymański 3, Karolak 2, Pelczar, Put

King Szczecin: Meier 27, Kyser 17, Woodson 15, Udeze 12, Cuthbertson 9, Matczak 7, Mazurczak 7, Żołnierewicz 2, Borowski, Nowakowski

Jeden komentarz do “Emocje do samego końca. Polski Cukier Start Lublin przegrał w hali Globus z King Szczecin