czwartek, 19 września, 2024
Piłka nożnaSport

Pierwsze zwycięstwo Motoru na Arenie Lublin

Kibice czekali na ten moment aż 32 lata. W piątek, 13 września, Motor Lublin pokonał na Arenie Lublin Górnika Zabrze 1:0, odnosząc tym samym pierwsze domowe zwycięstwo po powrocie do piłkarskiej elity.

Mecz 8. kolejki rozpoczął się tradycyjnie przy niemal pełnych trybunach. Rywalizację przy ul. Stadionowej 1 śledziło 12,5 tys. kibiców. Nie zabrakło również gwiazd. Na przeciwko siebie stanęli bowiem Lukas Podolski – Mistrz Świata z 2014 roku i Sergi Samper, który na swoim koncie ma m.in. triumf w Lidze Mistrzów z FC Barceloną.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy mogli otworzyć jego wynik już w 7. minucie. Dośrodkowanie Jacquesa Ndiaye zamykał strzałem głową Samuel Mráz. Słowacki snajper trafił jednak w słupek. Podopieczni trenera Stolarskiego przeważali, ale goście również szukali swoich okazji. W 29. minucie przed szansą stanął Lukas Podolski, jednak świetnie zatrzymał go Ivan Brkic.

Po zmianie stron szybko nastąpiło przełamanie. Już cztery minuty po wznowieniu gry precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Christopher Simon i wyprowadził Motor na prowadzenie. Żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem i po chwili mogli podwyższyć wynik, ale po strzale Mráza piłka odbiła się od słupka.

Goście starali się odpowiedzieć, ale Motorowcy pilnowali się żeby nie popełnić błędu. Kolejną szansę na podwyższenie rezultatu miał Jacques Ndiaye, ale uderzenie głową Senegalczyka bardzo dobrze wybronił Michał Szromnik. Ostatecznie lublinianie dowieźli wynik do końca, dopisując trzy punkty do ligowej tabeli.

Tym samym Motor przeskoczył swojego rywala w w ekstraklasowej tabeli i zajmuje aktualnie 10. miejsce. Kolejny mecz podopieczni Mateusza Stolarskiego rozegrają w przyszłą niedzielę, 22 września. Ich rywalem będzie Stal Mielec, która wystąpi w roli gospodarza.

Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:0

Bramki: Christopher Simon (49’)

Motor Lublin: Ivan Brkic – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Marek Bartoš, Krystian Palacz (66’ Filip Luberecki) – Bartosz Wolski, Sergi Samper (73’ Mathieu Scalet), Christopher Simon (66’ Kaan Caliskaner) – Mbaye Jacques Ndiaye, Samuel Mráz (83’ Kacper Wełniak), Michał Król

Górnik Zabrze: Michał Szromnik – Dominik Szala (85’ Manu Sanchez), Kryspin Szcześniak, Josema Sanchez, Erik Janza – Damian Rasak, Patrik Hellebrand (79’ Aleksander Tobolik) – Norbert Wojtuszek (65’ Lukas Ambros), Lukas Podolski (85’ Aleksander Buksa), Taofeek Ismaheel – Luka Zahović (65’ Sinan Bakis)

Żółte kartki: Ndiaye – Wojtuszek, Josema

źródło: Motor Lublin