SiatkówkaSport

W meczu 26. kolejki PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:1. Dzięki środowej wygranej lublinianie zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli, co daje im duże nadzieje na udział w play-off’ach. MVP meczu wybrano Damiana Schulza.

Pierwszy set zdecydowanie należał do lublinian. Najpierw po asie serwisowym Alexandra Ferreiry LUK odskoczył na 7:3. Potem dzięki punkom Muzaja zrobiło się 7:5, jednak w drugiej części pierwszej partii żółto-czarni znowu odskoczyli (21:16) i ostatecznie wygrali 25:21.

Początek drugiego seta był wyrównany. Sytuacja zaczęła zmieniać się na niekorzyść przyjezdnych po ataku Macieja Muzaja, gdy Stal wyszła na prowadzenie 14:13. Chwilę później było już 18:14 dla Nysy. Jednak LUK próbował odrobić straty. Dzięki dobrej postawie Tobiasa Branda udało się zniwelować różnice punktową do stanu 23:21. Jednak błędy w końcówce dały zwycięstwo Nysie 21:25. Tym samym zrobiło się 1:1.

Trzecia partia zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Nysy, która szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Pomimo prób ze strony przyjezdnych zniwelowania różnicy punktowej, w połowie seta miejscowi nadal utrzymywali sporą przewagę (18:14). Jednak niedługo potem, głównie dzięki błędom gospodarzy, zrobiło się 19:19. Zaczęła się walka punkt za punkt, aż do gry na przewagi, którą wygrali żółto-czarni stosunkiem 27:25.

Czwarty set przebiegał pod znakiem zaciętego pojedynku. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Od stanu 9:9 szala zwycięstwa powolutku zaczęła przechylać się na stronę lublinian. W końcówce żółto-czarni prowadzili 23:20, jednak gospodarzom udało się zniwelować różnicę do jednego oczka (23:22). Na szczęście, lublinianie zachowali koncentrację do ostatniego gwizdka i nie dali zrobić sobie krzywdy. Mecz zakończył znakomitym atakiem Damian Schulz, który został MVP tego spotkania.

PSG Stal Nysa – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (21:25, 25:21, 25:27, 23:25)

PSG Stal Nysa: El Graoui (12), Muzaj (17), Jankowski (5), Gierżot (12), Zhukouski (1), Zerba (11), Dembiec (libero) oraz Kapica (2), Kosiba (1), Włodarczyk (8), Szczurek.

Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski (10), Komenda (2), Kania (12), Malinowski (5), Ferreira (15), Brand (15), Hoss (libero) oraz Krysiak, Nowosielski (2), Schulz (15).

2 komentarze do “Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:1 i jest coraz bliżej fazy play-off