WiadomościZ kraju i ze świata

Anastazja Rubińska odnaleziona martwa. Minister Ziobro ogłasza śledztwo

Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, poinformował dzisiaj, że Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Anastazji Rubińskiej. Wiadomość o odnalezieniu ciała Polki dotarła do opinii publicznej w niedzielę 18 czerwca. 27-letnia Anastazja Rubińska zaginęła sześć dni wcześniej na greckiej wyspie Kos.

„W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego” – napisał Minister Ziobro na swoim koncie na Twitterze.

Według informacji przekazanych przez greckie media, ciało kobiety zostało znalezione około godziny 19:00 czasu lokalnego. W związku z tą sprawą grecka policja aresztowała 32-letniego obywatela Bangladeszu, który był ostatnią osobą, jaką Anastazja Rubińska spotkała przed swoim zaginięciem. Ostatnie dni poszukiwań skupiły się właśnie na obszarze w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny.

Ciało Anastazji Rubińskiej zostało odkryte przez dwóch ochotników z Greckiej Grupy Ratowniczej. Zwłoki były umieszczone w czarnym worku na śmieci, przykryte gałęziami, a górna część ciała owinięta była prześcieradłem. Tożsamość kobiety, musi być teraz potwierdzona przez jej najbliższych.

27-letnia Anastazja Rubińska zaginęła wieczorem 12 czerwca. Do Grecji wyjechała miesiąc wcześniej, aby podjąć pracę w tamtejszej restauracji. Wrocławianka mieszkała na wyspie Kos wraz ze swoim partnerem, również Polakiem. Bezpośrednio przed zaginięciem, miała kontakt telefoniczny z chłopakiem, informując go, że wypiła za dużo alkoholu i zostanie odebrana motocyklem i odwieziona w umówione miejsce. Kiedy partner dotarł na miejsce spotkania, odkrył, że kobiety tam nie ma. Dodatkowo, nie mógł skontaktować się z Anastazją telefonicznie, gdyż jej telefon był wyłączony.

Podejrzenia o zabójstwo Wrocławianki padają na 32-letniego obywatela Bangladeszu. Policja ustaliła, że kupił on bilet lotniczy do Włoch tuż po zaginięciu Anastazji. Ponadto, w mieszkaniu mężczyzny znaleziono materiał genetyczny kobiety. Minister Zbigniew Ziobro zaapelował o przekazanie materiału dowodowego przez greckie służby, co jest istotnym elementem postępowania prowadzonego przez polskich śledczych.

fot. facebook Anastazja Rubińska

Nagranie z miejsca, gdzie odnaleziono ciało Anastazji Rubińskiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *