FestiwaleKuchniaLublinWiadomości

Festiwal „Kuchnia Inspiracji”. Lublin odda hołd… burakowi

II edycja miejskiego festiwalu kulinarnego w Lublinie powraca w tym roku z zupełnie nową nazwą i składnikiem przewodnim. „Kuchnia Inspiracji” rusza 3 listopada i zaoferuje mieszkańcom i turystom niezapomniane smaki i wydarzenia, w których główną rolę odegra… burak.

Już 3 listopada Lublin otworzy swoje bramy dla wszystkich fanów kulinariów. Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, podkreśla, że: „- bogactwo kulinarne Lublina wynika z jego wielokulturowości i jest doskonałym źródłem inspiracji”. Nie można się z nią nie zgodzić, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi tak wyjątkowy składnik jak burak.

15 lubelskich restauracji zaprosi do degustacji specjalnych dań przygotowanych na festiwal. Oferowane potrawy to zarówno tradycyjne, jak i autorskie wersje barszczu, sałatek, tatarów, gofrów, kremów i deserów, a wszystko z wykorzystaniem buraka jako głównego składnika.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Park Ludowy z aleją Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 (zdjęcia)

Festiwal „Kuchnia Inspiracji” to nie tylko smakowanie potraw. W harmonogramie znajdziemy również warsztaty kulinarne, spacery z Przewodnikami Inspiracji oraz obiady degustacyjne. Co więcej, każdy ze spacerów obiecuje zakończyć się kulinarną niespodzianką.

Kuchnia Inspiracji
fot. Miasto Lublin | Kuchnia Inspiracji

– W przygotowanej przez partnerów festiwalu ofercie, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

W listopadowe soboty na Lubartowskiej 77 odbędą się tematyczne targi, na których będzie można nabyć lokalne produkty i wyroby. A dla studentów gastronomii z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przygotowano konkurs kulinarny z burakiem w roli głównej. Zmagania kulinarne odbędą się 24 listopada pod okiem wykładowców uniwersyteckich i lubelskich szefów kuchni. Data nie jest przypadkowa bo właśnie wtedy obchodzimy… Dzień Buraka.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin jednym z najbardziej „bezgotówkowych” miast w Polsce

Szczegóły dotyczące Festiwalu „Kuchnia Inspiracji”, w tym program i menu partnerów, są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia. Nie przegap okazji do poznania bogactwa kulinarnej sceny Lublina i zarezerwuj miejsce na poszczególne wydarzenia u partnerów festiwalu.

4 komentarze do “Festiwal „Kuchnia Inspiracji”. Lublin odda hołd… burakowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *