LublinNa sygnaleWiadomości

Jest akt oskarżenia wobec byłej agentki ubezpieczeniowej. Kobieta oszukała klientów na ponad 30 milionów złotych

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłej agentce ubezpieczeniowej, podejrzanej o liczne oszustwa na łączną kwotę przekraczającą 30 milionów złotych. Zgromadzone dowody wskazują, że ofiarami 40-letniej dziś kobiety padło około 300 klientów oraz kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

Sprawa ma swoje korzenie w 2016 roku, kiedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 33-letnią agentkę ubezpieczeniową, ukrywającą się w jednym z mieszkań na terenie Lublina.

Prowadząca biuro finansowe w jednej z miejscowości pod Lublinem, kobieta przedstawiała się jako agent ubezpieczeniowy. Swoim klientom oferowała lokaty inwestycyjne w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Klienci powierzali jej sumy od kilkuset do nawet kilkuset tysięcy złotych, licząc na obiecywane im wysokie zyski z inwestycji.

– Z ustaleń śledczych wynika, że 33-latka przy zawieraniu umów wprowadzała ich w błąd. Z przyjętych od nich pieniędzy opłacała część składek. Wskutek zawarcia umowy ubezpieczenia, agentka otrzymywała prowizję – mówi komisarz Anna Kamola z lubelskiej policji. W toku śledztwa wyszło na jaw, że część tych środków kobieta zatrzymywała dla siebie.

Ofiarami oszustki padło około 300 osób prywatnych i kilka towarzystw ubezpieczeniowych, które straciły łącznie ponad 30 milionów złotych.

Podczas zatrzymania, policjanci zabezpieczyli u oskarżonej gotówkę oraz samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelska policja zlikwidowała salon gier. Nielegalne kasyno działało… w kontenerze

W prokuraturze kobieta usłyszała w sumie 400 zarzutów. Wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie musiała odpowiedzieć nie tylko za oszustwa, ale także za pranie brudnych pieniędzy i podrabianie dokumentów.

Akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie skierowany do Sądu przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Jest akt oskarżenia wobec byłej agentki ubezpieczeniowej. Kobieta oszukała klientów na ponad 30 milionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *