LublinWiadomości

Rewitalizacja przez duże R. Ruszają konsultacje społeczne Gminnego Programu na lata 2024-2033

Lublin stawia na rozwój i odnowę miejską w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2024-2033. W planach m.in. odświeżenie Trybunału Koronnego oraz stworzenie nowej przestrzeni w dzielnicy Tatary. Mieszkańcy będą mieli możliwość wpływania na ostateczny kształt programu do 10 października.

Startuje druga odsłona Gminnego Programu Rewitalizacji Lublina, strategicznego dokumentu, który otwiera bramy do unijnych funduszy na kluczowe działania rewitalizacyjne w mieście. Do 10 października mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i propozycje, które mogą wpłynąć na ostateczny kształt programu.

– Wśród pierwszych projektów, które planujemy zgłosić do dofinansowania znajdą się Błonia pod Zamkiem, amfiteatr na Tatarach i Park Bronowicki – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Program opiera się na dotychczasowych działaniach w zakresie rewitalizacji (w tym poprzedniej edycji programu na lata 2017-2023) i obejmuje rozmaite dzielnice Lublina, takie jak Śródmieście, Stare Miasto, Za Cukrownią, Tatary i Hajdów Zadębie. Ostatecznym celem jest poprawa jakości życia i relacji społecznych na tych obszarach.

– Chcemy, aby w wyniku realizacji programu na obszarze rewitalizacji rozwinięte zostały mechanizmy współuczestnictwa mieszkańców i mieszkanek w życiu miasta i wpływania na jego rozwój – zaznacza Hubert Mącik, Miejski Konserwator Zabytków.

Na najbliższe tygodnie zaplanowano serię konsultacji społecznych, w których każdy mieszkaniec może wziąć udział.

Spotkanie informacyjne z przedstawicielami Rad Dzielnic objętych obszarem rewitalizacji przewidziano w najbliższą środę, 20 września, o godzinie 16:30 w budynku „Orion” przy ul. Spokojnej 2, sala konferencyjna nr 252 (II p.). Spotkania dla mieszkańców odbędą się również 27 września, o godz. 16:00, czyli tydzień później oraz 4 października – również środa – o godz. 9:00, w tej samej lokalizacji. Z kolei warsztaty z pisania wniosków projektowych do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji zaplanowano na wtorek, 19 września, na godz. 14:00 w „Orionie”.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto na minusie, ale z ambicjami. Ratusz przedstawił założenia do budżetu na 2024 rok

Jeżeli masz coś do powiedzenia na temat przyszłości Lublina, nie przegap okazji i zgłoś swoje uwagi do 10 października, korzystając z formularza na stronie lublin.eu, bezpośrednio w siedzibie Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji lub drogą elektroniczną: [email protected], czy też pocztą tradycyjną na adres: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji ul. Złota 2, 20-112 Lublin.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *