LublinWiadomości

Targ pod Zamkiem wyciąga rękę do handlujących z byłego bazaru przy ul. Ruskiej

Mieszczący się przy al. Unii Lubelskiej Targ pod Zamkiem, chce pomóc kupcom z zamkniętego bazaru przy ul. Ruskiej. W związku z tym przygotował dla nich ofertę uwzględniającą promocyjną stawkę za miejsca na targowisku.

Zarząd województwa podtrzymał decyzję o likwidacji targowiska przy ul. Ruskiej w Lublinie. Pomimo wcześniejszych zapewnień, zamiast z końcem roku, kupcy zostali zobowiązani do tego, żeby opuścić teren z końcem czerwca.

>>> CZYTAJ TAKŻE: To już koniec targowiska przy ul. Ruskiej

W odpowiedzi na tę sytuację, zarząd województwa lubelskiego, w porozumieniu z miejskimi spółkami targowymi, zaproponował alternatywne miejsce do prowadzenia działalności handlowej – 100 metrów dalej przy ul. Tysiąclecia. Kupcom z likwidowanego bazaru pomóc chce też największe targowisko w regionie.

Jak się dowiedzieliśmy, zlokalizowany przy al. Unii Lubelskiej Targ pod Zamkiem złożył handlującym do niedawna na ul. Ruskiej, ofertę promocyjne stawki za miejsce na stoisko. Wynika z niej, że handlujący zapłacą za miesiąc o 300 zł mniej niż wynosi aktualna opłata właściciela targowiska – spółki „Podwale”.

– To bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że największe lubelskie targowisko wyciągnęło rękę z pomocą do osób z zamkniętego bazaru przy ul. Ruskiej. Wysyłamy sygnały do innych, żeby znaleźć wolne stoiska, na których handlujący będą mogli dalej prowadzić swoją działalność. Wolne stoiska czekają na nich także na targu przy al. Tysiąclecia – komentuje Piotr Breś, wicemarszałek województwa lubelskiego – właściciela spółki Lubelskie Dworce SA. na terenie, której znajdował się bazar przy ul. Ruskiej.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Anna Kusiak nie jest już prezesem Lubelskich Dworców. Zastąpił ją były członek zarządu województwa

Oferta ma obowiązywać przez dwa miesiące, a ilość miejsc jest ograniczona.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *