LublinWiadomości

„Uwolnij ciucha” w szczytnym celu

Ruszyła wielka zbiórka ubrań w ramach akcji pn. „Uwolnij Ciucha”. Od czwartku, 21 marca, do najbliższej soboty do specjalnego pojemnika ustawionego w CSK można wrzucać różne elementy garderoby i dodatki, które w najbliższą niedzielę będzie można przygarnąć i złożyć za to datek do puszki. Zebrane podczas akcji środki zostaną w całości przeznaczone na rehabilitację Emilki Boguszewskiej, która cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną oraz epilepsję lekooporną.

Ruszyła zbiórka ubrań w ramach akcji społecznej pn. „Uwolnij Ciucha”, która potrwa do najbliższej soboty, 23 marca. Ubrania można wrzucać do specjalnego pojemnika w Strefie UC w Centrum Spotkania Kultur w godzinach 8:00 do 20:00.

Akcja Uwolnij Ciucha to cykliczna impreza społeczna, podczas której można uwolnić się z nadmiaru garderoby, a przy okazji pomóc – dochód ze sprzedaży zebranych ubrań i dodatków każdorazowo jest przekazywany na rzecz innej „dzielnej wojowniczki” z naszego regionu.

Finał 5. edycji akcji, podczas którego będzie można m.in. kupić zebrane ciuchy i skorzystać z porad stylistek, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 marca, w Klubie Muzycznym CSK.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelscy siatkarze będą promować jazdę komunikacją miejską. Można zdobyć bilet na mecz

– ” Nawet jeśli wcześniej nie uwolniłeś ubrań, buszuj między wieszakami w poszukiwaniu nowych ciuchów. Wybieraj, mierz i przygarniaj. Rozliczasz się z wybranych ubrań wrzucając pieniądze do puszki. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce i ciastku oraz korzystasz z porad stylistek” – zachęcają organizatorzy.

Wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przekazane Emilce Boguszewskiej, która cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną oraz epilepsję lekooporną. Emilka nie mówi, choć często radośnie mruczy wprawiając w dobry humor ludzi wokół niej. Jest karmiona przez sondę żołądkową. Nie porusza się samodzielnie, chociaż jest ciągle w ruchu (atetoza). Zebrane podczas akcji „Uwolnij Ciucha” fundusze mama Emilki przeznaczy na rehabilitację, wyjazdy do klinik i wizyty specjalistów oraz zakup specjalistycznego wózka rehabilitacyjnego.

Niewątpliwą atrakcją podczas finału będą również porady stylistek. Konsultacje dotyczące make up’u czy ubioru na pewno pomogą dokonywać bardziej świadomych wyborów, by podkreślić w kobietach to, co w nich najpiękniejsze.

Organizatorzy zadbali też o najmłodszych – przewidziane są specjalne atrakcje: warsztaty i zabawy dla dzieci.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *