LublinNa sygnaleWiadomości

40-latek na live’ie znieważał na tle narodowościowym. Został zatrzymany

Poszukiwany listem gończym 40-latek został zatrzymany przez lubelskich policjantów. Mężczyzna podczas transmisji „na żywo” w mediach społecznościowych dopuścił się publicznego znieważenia osób na tle narodowościowym. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje lubelska policja, w kwietniu ubiegłego roku na komisariat zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w internecie trafił na transmisję, podczas której prowadzący znieważał publicznie osoby innej narodowości. Sytuacja miała miejsce na jednej z popularnych aplikacji społecznościowych podczas tzw. live’a.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pobili strażnika miejskiego, bo zwrócił im uwagę. Oboje są dobrze znani lubelskiej policji (wideo)

– Operacyjni ustalili, że sprawcą czynu był 40-latek pochodzący z Lublina, który zaczął się ukrywać. Za mężczyzną został wydany list gończy. Dzięki czynnościom operacyjnym poszukiwacze z KMP w Lublinie ustalili miejsce ukrywania się mężczyzny. Pod koniec lutego tego roku został zatrzymany w jednym z mieszkań w centrum Gdańska – przekazał podkomisarz Kamil Karbowniczek, oficer prasowy lubelskie policji.

Sąd zastosowała wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

2 komentarze do “40-latek na live’ie znieważał na tle narodowościowym. Został zatrzymany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *