BiłgorajNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zderzenie Citroena z Fiatem 126p. Kierowca „malucha” trafił do szpitala

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło wczoraj wczesnym popołudniem w Tarnogrodzie (powiat biłgorajski). Kierująca Citroenem 31-letnia obywatelka Ukrainy straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadącego z naprzeciwka „malucha”.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ulicy Lubaczowskiej w Tarnogrodzie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 31-letnia obywatelka Ukrainy, kierując Citroenem, nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelne potrącenie pieszego w Tarnogrodzie. Kierowca tymczasowo aresztowany

– Kierująca Citroenem podczas hamowania wpadła w poślizg i uderzyła w jadącego z naprzeciwka Fiata 126p – mówi aspirant Joanna Klimek z Policji w Biłgoraju.

Kierowca „malucha,” 54-letni mężczyzna, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że zarówno 31-letnia kobieta jak i poszkodowany kierowca Fiata 126p byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Obecnie trwają dalsze czynności w celu dokładnego ustalenia przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje o rozwagę za kierownicą.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kąkolewnica: Czołowe zderzenie TIR-a z samochodem osobowym na DK-19

– Obecna pogoda nie poprawia warunków na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie, jesienna aura źle wpływa również na nasze samopoczucie. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków – podkreśla rzeczniczka biłgorajskiej Policji.

Jeden komentarz do “Zderzenie Citroena z Fiatem 126p. Kierowca „malucha” trafił do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *