BiłgorajNa sygnaleWiadomościZ regionu

Śmiertelne potrącenie pieszego w Tarnogrodzie. Kierowca tymczasowo aresztowany

O sprawie informowaliśmy wczoraj. Kierowca Opla, będąc pod wpływem alkoholu potrącił seniora i uciekł z miejsca zdarzenia. 86-letni mężczyzna, niestety, nie przeżył wypadku, do którego doszło w ostatnią sobotę w Tarnogrodzie. Wczoraj, decyzją Sądu zastosowano wobec sprawcy areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w minioną sobotę w Tarnogrodzie. Około godziny 17:00 służby otrzymały zgłoszenie o nie dającym oznak życia mężczyźnie leżącym na ulicy 1 Maja. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko ustalili, że mężczyzna został potrącony przez pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny bilans weekendu na lubelskich drogach. Trzy ofiary śmiertelne

Niestety, z powodu odniesionych obrażeń 86-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Śledczy rozpoczęli poszukiwania kierowcy busa marki Opel, którym okazał się 35-letnim mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 18:00 i trafił do policyjnego aresztu. Badania wykazały, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Sprawca został przesłuchany w Prokuraturze, gdzie usłyszał zarzuty. Następnie, decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju, zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

– Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

śmiertelne potrącenie pieszego w Tarnogrodzie
fot. Policja

2 komentarze do “Śmiertelne potrącenie pieszego w Tarnogrodzie. Kierowca tymczasowo aresztowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *