Na sygnaleRadzyń PodlaskiWiadomościZ regionu

Kąkolewnica: Czołowe zderzenie TIR-a z samochodem osobowym na DK-19

Dziś rano na drodze krajowej drodze krajowej nr 19 w miejscowości Kąkolewnica (powiat radzyński) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Droga jest zablokowana, a policja kieruje na objazdy.

We wtorek, 24 października, około 7:30 rano, na drodze krajowej DK-19 w miejscowości Kąkolewnica miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenia. Zgodnie z wstępnymi informacjami przekazanymi przez policję, 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, prowadzący samochód marki Honda Accord, doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką marki Volvo.

– Młody kierowca samochodu osobowego wykonywał manewr wyprzedzania ciągu pojazdów poruszających się w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego. Volvem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Łuków, który po zderzeniu aut zjechał na lewy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu – informuje podkomisarz Piotr Mucha z Policji w Radzyniu Podlaskim.

Kąkolewnica: Czołowe zderzenie TIR-a z samochodem osobowym na DK-19
fot. Policja | Zderzenie TIR-a z samochodem osobowym na DK-19 w miejscowości Kąkolewnica

Obydwaj kierowcy byli trzeźwi, co potwierdziło badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy. Niemniej jednak, kierowca TIR-a doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelny wypadek w Dobużku. Nie żyje 27-letni kierowca Mercedesa

W związku z wypadkiem, droga jest obecnie zablokowana. Ruch odbywa się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

– Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Zanim zdecydujesz się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnij się, że możesz to zrobić bezpiecznie – podkreśla rzecznik radzyńskiej Policji.

Policja kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

4 komentarze do “Kąkolewnica: Czołowe zderzenie TIR-a z samochodem osobowym na DK-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *