ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Areszt tymczasowy dla 36-latka znęcającego się nad matką

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 36-letniego mieszkańca gminy Wierzbica. Mężczyzna od ponad 4 lat znęcał się nad swoją matką, stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Groził jej również pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze z posterunku w Sawinie zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Wierzbica. Policjanci ustalili, że od ponad 4 lat znęca się nad swoja matką. Będąc pod wpływem alkoholu niejednokrotnie groził kobiecie pozbawieniem życia, bił, szarpał i wyzywał.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci wystąpili już do prokuratury z wnioskiem o areszt tymczasowy dla 36-latka.
Jednocześnie w tej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Założono również „Niebieską Kartę”. Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się wczoraj do wniosku Policji i zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Teraz mieszkaniec Wierzbicy co najmniej trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Znęcał się nad żoną. Trafił do aresztu

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja przypomina, że obowiązujące przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec osób bliskich.
– „Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.” – mówi komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Areszt tymczasowy dla 36-latka znęcającego się nad matką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *