WiadomościZ regionuZamośćZdrowie

Zamojski Szpital Niepubliczny z tytułem „Ośrodka onkologicznego 10-lecia w województwie lubelskim”

Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał tytuł „Ośrodka onkologicznego 10-lecia w województwie lubelskim” w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Onkomapa. Organizowany od dziesięciu lat przez fundację Alivia, konkurs ocenia zarówno lekarzy, jak i szpitale, biorąc pod uwagę sposób organizacji leczenia oraz przestrzeganie praw pacjenta.

W tegorocznej edycji konkursu, w której udział wzięło 120 ośrodków onkologicznych, Zamojski „stary” szpital zdobył wysoką ocenę 4,7/5. Jednocześnie jest jedynym laureatem konkursu z naszego województwa. Tytuł ośrodka 10-lecia przypadł z kolei Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który w głosowaniu uzyskał wynik 4,8/5.

– „To ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w konkursie mogli głosować wyłącznie pacjenci i ich rodziny. Warto zaznaczyć, że nie jest to nagroda dla zarządu szpitala, a dla Oddziału Hematologicznego, którym kieruje pani doktor Renata Kasza wraz ze swoją zastępczynią, doktor Iwoną Sawicką-Mochniej.” – mówi Damian Miechowicz, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

W ubiegłym roku Oddział Hematologiczny szpitala w Zamościu przyjął blisko 900 chorych, z czego dwie trzecie to pacjenci onkologiczni. Wielu z nich leczonych było z wykorzystaniem nowoczesnych programów lekowych. Należy dodać, że każdy z kilkudziesięciu realizowanych obecnie programów jest refundowany przez lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

– „Poza świetnym zespołem lekarskim, nasza hematologia to także pielęgniarki, opiekunki medyczne, rejestratorki, panie salowe i wspierający ich pracownicy obsługi. Nad całością czuwa pielęgniarka oddziałowa Małgorzata Janda, z kolei pacjenci onkologiczni są dodatkowo pod opieką Beaty Rusinek, koordynatorki procesu leczenia onkologicznego. Wszystkim tym osobom należą się ogromne brawa.” – podsumowuje prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Stan zagrożenia epidemicznego odwołany od 1 lipca. Zmiany i nowe rozporządzenie covidowe

fot. Fot. Radosław Nawrocki/Alivia Onkofundacja

Jeden komentarz do “Zamojski Szpital Niepubliczny z tytułem „Ośrodka onkologicznego 10-lecia w województwie lubelskim”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *