LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Sprawcy rozboju na 58-latku z Lubartowa zatrzymani. Wśród nich 24-letnia kobieta

Policja zatrzymała sprawców rozboju na 58-letnim mężczyźnie, do którego doszło kilka dni temu na terenie Lubartowa. Dzięki skutecznej akcji, zatrzymano trzy osoby, w tym jednego recydywistę. Mundurowi odzyskali również część skradzionego mienia. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Kilka dni temu w okolicach ulicy Łąkowej w Lubartowie, 58-letni mieszkaniec miasta padł ofiarą napadu. Jak ustalili funkcjonariusze, napastnicy zaatakowali mężczyznę w pobliżu miejscowej przychodni.

W chwili incydentu, trzy osoby – dwóch mężczyzn i jedna kobieta – zaatakowały 58-latka, obezwładnili go i zabrali jego dobytek. Ustalono, że sprawcy zrabowali nie tylko gotówkę, ale również telefon komórkowy ofiary, a następnie uciekli. Mężczyzna natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji Policję.

Policjanci dosyć szybko zidentyfikowali i zatrzymali wszystkich uczestników napadu. Wśród nich znalazł się 50-letni mieszkaniec Lubartowa, 41-latek przebywający na terenie miasta oraz 24-letnia kobieta, również mieszkanka Lubartowa. Mundurowi odzyskali ponadto telefon komórkowy poszkodowanego – został on znaleziony u najstarszego z trójki sprawców.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Z dożywotnim zakazem kierowania na koncie i 4 promilami w organizmie wybrał się autem po… alkohol

– Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3 miesięcznego aresztu wobec wszystkich trzech osób – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Za przestępstwo rozboju grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku 50-latka, który odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, kara może być znacznie wyższa.

Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku
fot. Policja | Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku
Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku
fot. Policja | Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku z Lubartowa
Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku
fot. Policja | Zatrzymani sprawcy rozboju na 58-latku

3 komentarze do “Sprawcy rozboju na 58-latku z Lubartowa zatrzymani. Wśród nich 24-letnia kobieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *